Więcej

  Norwescy uczeni spróbowali walczyć z covid19 lekiem na malarię. Nie udało się.

  Badania przeprowadzone w szpitalu uniwersyteckim Akershus pokazują, że często stosowany przy covid-19, lek przeciw malarii – hydroksychlorochina, nie działa na koronawirusa.

  Hydroksychlorochina, jako substancja wspomagająca leczenie w zakażeniu koronawirusem, spotkała się z dużym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej. Podawano ją zarówno prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, jak i prezydentowi Brazylii Jaira Bolsonaro.

  W badaniu wzięło udział 53 pacjentów zakażonych koronawirusem, przyjętych do Szpitala Uniwersyteckiego Akershus (Ahus) w okresie od 25 marca do 25 maja, pisze szpital w komunikacie prasowym. Połowę pacjentów poddano standardowemu leczeniu, pozostałym pacjentom przez siedem dni podawano hydroksychlorochinę.

  – Nie stwierdziliśmy różnic w ilości wirusa u pacjentów, którym poza standardowym leczeniem podawano także hydroksychlorochinę, ani po 48, ani też po 96 godzinach. Nie zaobserwowano również różnicy w skutkach zachorowania i w śmiertelności między obiema grupami pacjentów, mówi doktorant Magnus Lyngbakken.

  Co prawda w kilku wcześniejszych badaniach potwierdzono już brak terapeutycznego działania tego leku, jednak badania przeprowadzone w Szpitalu Uniwersyteckim Akershus są pierwszymi, które dotyczą wpływu podawania leku na ilości wirusa w organizmie pacjenta.

  Źródło:Nettavisen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Omicron. Co wiemy o nowym szczepie Covid – 19 wykrytym w RPA?

  Ledwo zaatakowała nas groźna mutacja Delta, a już mamy do czynienia z kolejnym szczepem koronawirusa znanym jako Omicron. Sytuacja nie jest wesoła, ale spróbujmy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here