Więcej

  Norwegowie chcą koronatestów dla obcokrajowców!

  W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Norwegii potwierdzono zakażenie u osób z 344 lotów, z których wiele przyleciało z Polski.

  Tylko w zeszłym tygodniu FHI musiało wdrożyć śledzenie infekcji osób z 64 samolotów, z których wiele pochodziło z Polski, pisze Aftenposten.

  – Zakażenia w głównej mierze związane są z wyjazdami za granicę. Znaczna ich cześć, zwłaszcza w ostatnich dwóch, trzech tygodniach pochodzi z Polski, czytamy w najnowszym raporcie Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI).

  Bardzo niewiele osób zostało zarażonych w samolotach, ale infekcje z zagranicy doprowadziły do powstania ognisk epidemii w wielu gminach w całym kraju. W ubiegłym tygodniu wykryto przypadki infekcji w 50 gminach, z których wszystkie można przypisać lotom z Polski. Ogółem infekcja z Polski została zarejestrowana w 100 gminach.

  Agencja Opinion przeprowadziła  ankietę, w której zapytała Norwegów, czy testy na obecność koronawirusa powinny być obowiązkowe dla każdego, kto przyjeżdża do Norwegii z zagranicy.

  93 procent badanych odpowiedziało twierdząco.

  Coraz więcej osób w Norwegii zostało zarażonych za granicą. Są to głównie osoby urodzone za granicą, które zarażają się we własnych krajach, głównie w Polsce. Camilla Stoltenberg, dyrektorka FHI, powiedziała na wczorajszej konferencji prasowej, że Norwegia nie ma wystarczającej kontroli nad importem infekcji z zagranicy.

  Liderka Partii Postępu (Frp), Siv Jensen, uważa, że ​​zaskakujące jest to, że testy na covid-19 dla przyjeżdżających do Norwegii nadal są tylko dobrowolne.

  Norweski minister zdrowia Bent Høie (H) odrzucił jednak żądanie Frp dotyczące obowiązkowych testów.

  – Obowiązkowe testy nie są zalecane, jako środek kontroli zakażeń i mogą prowadzić do poczucia fałszywego bezpieczeństwa. Potrzeba kilku dni, zanim u zarażonej osoby można wykryć obecność wirusa, zwykle od pięciu do sześciu dni. Tak więc u osób, które uzyskały wynik negatywny przy wjeździe do kraju, nadal może rozwinąć się choroba. Dlatego też obowiązkowe nie są szczepienia a dziesięciodniowa kwarantanna. I to niezależnie od tego, czy po przyjeździe otrzymano negatywny wynik testu, mówi Høie.

  fotografia ilustracyjna: Pixabay

  Źródło:Nettavisen
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here