Więcej

  Norwegia. Premier Erna Solberg ukarana grzywną w wysokości 20.000 koron

  Erna Solberg została ukarana grzywną za swoją rolę w planowaniu przyjęcia rodzinnego w Hallingstuene w Geilo w dniu 26 lutego. W przyjęciu tym uczestniczyło 13 osób.

  • Południowo-Wschodni Okręg Policji po zakończeniu prowadzonego dochodzenia stwierdził, że doszło do naruszenia krajowych przepisów dotyczących kontroli zakażeń. Zdaniem policji kara jest słuszna, ponieważ Erna Solberg jest premierem kraju i przewodzi rządowym decyzjom podejmowanym w sprawie środków ograniczających rozprzestrzenianie się pandemii, twoerdzi policja.

  Grzywna wynosi 20.000 koron.

  • Przyjmuję do wiadomości decyzję policji. Powiedziałam już wcześniej, że jeśli po wizycie w restauracji zostaną nałożone grzywny, to oczywiście się podporządkujemy. Przepraszam za to, co się stało i zapłacę grzywnę, powiedziała w rozmowie z NRK premier Erna Solberg.

  – Czołowi mężowie zaufania kraju

  Policja podkreśla, że przy ocenie stopnia naruszenia krajowych przepisów dotyczących kontroli zakażeń wzięto pod uwagę, że rola jaką pełni premier Solberg, w samym środku narodowego kryzysu zdrowotnego, jest niezwykle istotna.

  • Solberg jest czołowym mężem zaufania w kraju i wielokrotnie przewodziła rządowym decyzjom podejmowanym w sprawie środków ograniczających rozprzestrzenianie się pandemii. Dlatego też policja uważa się, że nałożona kara pozwoli utrzymać zaufanie opinii publicznej do przestrzegania zasad kontroli zakażeń.

  Szef Południowo-Wschodniego Okręgu Policji Ole Sæverud na początku konferencji prasowej, przybliżył sprawę, która była przedmiotem dochodzenia:

  W czasie ferii zimowych Solberg i jej rodzina gromadzili się dwa dni z rzędu, aby uczcić 60. urodziny pani premier. Najpierw rodzina (grupa liczyła ponad 10 osób) świętowała w restauracji (bez Erny Solberg, która wówczas wówczas w Oslo), a następnego dnia wszyscy zebrali się w mieszkaniu w Geilo.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!