poniedziałek, 30 listopada, 2020
6.7 C
Stavanger

[norwegia] Mocny wzrost bezrobocia wśród emigrantów

Zdjęcie: Pixabay

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był dobry dla emigrantów. Jak podaje norweski Centralny Urząd Statystyczny, w tym okresie zanotowany mocny wzrost bezrobocia wśród tej grupy społecznej.

Dane Centralnego Urzędu Statystycznego (SSB) pokazują, że bezrobocie w całym norweskim społeczeństwie wzrosło z 1,7 do 3,2 procent. W III kwartale tego roku, jako całkowicie bezrobotne zarejestrowane były 122.224 osoby. Spośród nich 46.895 to imigranci. Oznacza to, że imigranci stanowili aż 38,4 procent zarejestrowanych bezrobotnych.

Wzrost bezrobocia należy w dużej mierze przypisać kryzysowi związanemu z epidemią koronawirusa, która wpłynęła na rynek pracy wywołując falę zwolnień i powodując zmniejszenie liczby wolnych miejsc pracy.

- Advertisement -

Najwyższą stopę bezrobocia wynoszącą 14,3 procent odnotowano wśród imigrantów z Afryki. Bezrobocie wśród imigrantów z Azji wynosiło 10,7 procent a wśród imigrantów ze wschodnich krajów UE 10 procent.

Oslo i Viken były okręgami o najwyższym w sierpniu bezrobociu imigrantów, odpowiednio 10,4 i 10 procent. Dwa najbardziej wysunięte na północ okręgi, czyli Troms, Finnmark i Nordland miały z kolei najniższe bezrobocie  imigrantów, które wynosiło nieco ponad 7 %.

- Reklama -
Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stavanger
pochmurno z przejaśnieniami
6.7 ° C
7.2 °
5.6 °
93 %
3.1kmh
75 %
pon
8 °
wt
8 °
śr
7 °
czw
7 °
pt
6 °

Najnowsze wpisy

Klasyczny przykład norweskiej hipokryzji, czyli stosunek (sic!) państwa do prostytucji.

Prostytucja nie jest w Norwegii przestępstwem, jednak korzystanie z niej już tak. Za płatne bzykanie można trafić za kratki nawet na pół roku, jednak...

Turystyka górska w Norwegii. Przeczytaj nim ruszysz na szlak

Turystyka górska to jeden z najpowszechniejszych sposobów spędzania wolnego czasu w Norwegii. Rozwinięta sieć szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności jest doprawdy imponująca i...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!