Więcej

  [norwegia] Mocny wzrost bezrobocia wśród emigrantów

  Zdjęcie: Pixabay

  Trzeci kwartał bieżącego roku nie był dobry dla emigrantów. Jak podaje norweski Centralny Urząd Statystyczny, w tym okresie zanotowany mocny wzrost bezrobocia wśród tej grupy społecznej.

  Dane Centralnego Urzędu Statystycznego (SSB) pokazują, że bezrobocie w całym norweskim społeczeństwie wzrosło z 1,7 do 3,2 procent. W III kwartale tego roku, jako całkowicie bezrobotne zarejestrowane były 122.224 osoby. Spośród nich 46.895 to imigranci. Oznacza to, że imigranci stanowili aż 38,4 procent zarejestrowanych bezrobotnych.

  Wzrost bezrobocia należy w dużej mierze przypisać kryzysowi związanemu z epidemią koronawirusa, która wpłynęła na rynek pracy wywołując falę zwolnień i powodując zmniejszenie liczby wolnych miejsc pracy.

  Najwyższą stopę bezrobocia wynoszącą 14,3 procent odnotowano wśród imigrantów z Afryki. Bezrobocie wśród imigrantów z Azji wynosiło 10,7 procent a wśród imigrantów ze wschodnich krajów UE 10 procent.

  Oslo i Viken były okręgami o najwyższym w sierpniu bezrobociu imigrantów, odpowiednio 10,4 i 10 procent. Dwa najbardziej wysunięte na północ okręgi, czyli Troms, Finnmark i Nordland miały z kolei najniższe bezrobocie  imigrantów, które wynosiło nieco ponad 7 %.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here