fbpx
piątek, 23 kwietnia, 2021
3.9 C
Sobótka

[norwegia] Już wkrótce ruszy pakiet antykryzysowy mający chronić norweską gospodarkę. Oto szczegóły.

W ramach nowego pakietu pomocowego, lotnisko Torp w Sandefjord otrzyma na swoje funkcjonowanie wsparcie na poziomie 35 milonów koron.

  • Ważne jest, aby partie rządzące szybko wprowadziły ten pakiet w życie. W tym trudnym czasie chcemy zapewnić firmom i pracownikom jak największą przewidywalność, powiedział przewodniczący parlamentarnego Komitetu Finansów Mudassar Kapur.

Łącznie pakiet liczy 22,1 miliarda koron.

  • Cieszymy się, że wzmocniliśmy systemy rekompensat – powiedziała wiceliderka Frp i rzeczniczka polityki fiskalnej partii Sylvi Listhaug.

 

– Bezpieczne miejsca pracy

 

Silvi Listhaug zwróciła uwagę, że ważne jest, aby pakiet kryzysowy pomógł między innymi norweskim lotniskom i wspomniała o lotniskach Torp i Haugesund, które w ramach nowego pakietu otrzymają dużą pomoc.

W ramach nowego pakietu pomocowego, lotnisko Torp w Sandefjord otrzyma na swoje funkcjonowanie wsparcie na poziomie 35 milonów koron.

  • Przeznaczyliśmy również środki na walkę z samotnością wśród osób starszych, powiedziała Listhaug.
  • Norwegia jest dziś w kryzysie i naszym obowiązkiem jest zapewnienie ludziom miejsc pracy.

Partia Venstre proponowała ponadto, aby zawiesić podatek pasażerski w transporcie lotniczym na cały 2021 rok. Negocjujące partie szybko uzgodniły ten postulat w pakiecie kryzysowym.

Oddział Norweskiej Federacji Gospodarczo-Przemysłowej zrzeszający pracodawców branży turystycznej (NHO Reiseliv) z zadowoleniem przyjął dzisiejsze wiadomości i twierdzi, że przyszłość wygląda teraz znacznie jaśniej.

  • Chciałbym pochwalić Partię Postępu za walkę o wszystkie postulaty zgłoszone przez NHO Reiseliv. Dobrze, że rząd wysłuchał naszych wniosków. Podniesienie poziomu odszkodowań do 85 procent kosztów stałych i utrzymanie podatku VAT od zakwaterowania na poziomie 6 procent jest absolutnie niezbędne do tego, aby branża turystyczna przetrwała zimę, czytamy w komunikacie prasowym Kristin Krohn Devold dyrektor generalnej NHO Reiseliv.

Listhaug prowadziła negocjacje w imieniu Frp i zażądała, aby rząd zwiększył kwotę wsparcia dla firm, które mocno ucierpiały na skutek kryzysu koronawirusa.

Partie rządzące wraz z Frp zniosą zatem podatek pasażerski w liniach lotniczych na cały 2021 rok. Niska stawka VAT w wysokości 6 procent zostanie utrzymana w pierwszej połowie roku, dowiaduje się NTB. Obniżona stawka VAT dotyczy między innymi kultury, turystyki i transportu.

Obniżona stawka niskiego podatku VAT na usługi turystyczne, kulturę, lotnictwo i transport publiczny będzie obowiązywała do 1 lipca.

Listhaug zaleca głosowanie za pakietem

Listhaug jest bardzo zadowolona z wyniku negocjacji i rekomenduje grupie parlamentarnej, aby ta poparła wynegocjowane porozumienie.

  • Najważniejsze jest zapewnienie miejsc pracy dla ludzi. O to tak naprawdę chodzi. Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany zostaną dobrze przyjęte. Zarówno wśród właścicieli firm, jak i tych, którzy w nich pracują – mówi Listhaug.

Frp żądało zwiększonej rekompensaty

Negocjacje dotyczyły między innymi odszkodowań dla firm, które doświadczyły dużych spadków w obrotach. Frp twierdziła, że ​​propozycja rządu, aby wypłacać rekompensaty na pokrycie 60 procent poniesionych strat we wrześniu i październiku oraz 70 procent w listopadzie i grudniu jest niewystarczająca.

Zgodnie z informacjami, do których dotarła agencja informacyjna NTB, przedsiębiorstwa objęte programem otrzymają w miesiącach zimowych co najmniej 80 procent (w listopadzie i grudniu do 85 procent, a w styczniu i lutym do 80 procent).

Wsparcie dla zwrotu kosztów dla zorganizowanych touroperatorów za odwołane wycieczki wzrasta z 40 do 60 procent.

Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

797ObserwującyObserwuj

Zobacz również

Historia dzieje się teraz! Helikopter Ingenuity szykuje się do dziewiczego lotu na Marsie. I poleciał!

Do tej pory eksploracja kosmosu wyglądała tak: sonda docierała lub nie na powierzchnię innej planety, o -...

Måkehus na wyspie Utsira, czyli tam gdzie łapią mewy.

Niedaleko Stavanger znajduje się maleńka wyspa Utsira, na które znajdziecie niezwykłe miejsce - Måkehus. Dlaczego jest to...

“I ty Brutusie przeciwko mnie?” czyli jak ginie dyktator.

Była noc z czternastego na piętnastego marca 44-ego roku przed naszą erą, gdy żona cezara, Kalpurnia zerwała...

Czechy. Budowla jak z bajki. Poznaj historię powstania niezwykłej tamy Les Kralovstvi.

Kiedy wysiedliśmy z auta zaparkowanego na pobliskim parkingu oniemieliśmy. Bo ten niewielki, kameralny obiekt przeniósł nas w...
Sobótka
pochmurno z przejaśnieniami
3.9 ° C
4 °
3.9 °
93 %
4.6kmh
75 %
pt
9 °
sob
11 °
nie
9 °
pon
11 °
wt
12 °

Recenzje