Więcej

  Nissan zastępuje NV200 i e-NV200 zupełnie nowym Townstarem, ale obiecuje coś więcej!

  Nissan zaprezentował nową generację lekkich pojazdów użytkowych: zupełnie nowego Townstara. Townstar będzie dostępny zarówno z silnikiem benzynowym ICE, jak i z całkowicie elektryczną opcją BEV.

  Japoński producent zaktualizował również swoją nomenklaturę lekkich pojazdów użytkowych, wprowadzając tabliczki znamionowe Primastar i Interstar, zastępując linię „NV”, lekkimi aktualizacjami do modeli NV300 i NV400.

  Nissan nazywa Townstara najbardziej wszechstronną jak dotąd ofertą lekkich pojazdów użytkowych, zastępując modele NV200 i e-NV200. Nowy van będzie dostępny zarówno w wersji komercyjnej, jak i „kombi” dla pasażerów.

  Wariant benzynowy będzie wyposażony w 1,3-litrowy silnik zgodny z normą Euro-6d o mocy 130 KM (96 kW) i momencie obrotowym 240 Nm (177 lb-ft). Wersja EV będzie wyposażona w podobny silnik o mocy 122 KM (90 kW) i momencie obrotowym 245 Nm (180 lb-ft). Nissan twierdzi, że Townstar EV będzie miał zasięg 177 mil (283 km).

  Townstar jest zbudowany na platformie CMF-C, opracowanej przez Nissan-Renault-Mitsubishi Alliance. Nissan twierdzi, że pamiętano zarówno o jakości, jak i funkcjonalności, ponieważ nowy van jest kluczowym graczem w ich planie transformacji „NEXT”.

  Chociaż NV200, którego zastępuje, również został zaprojektowany na podobnych podstawach samochodowych (zmodyfikowana wersja platformy B Nissana), Townstar koncentruje się na bezpieczeństwie i informatyce.

  Townstar oferuje zaawansowane funkcje wspomagające kierowcę, takie jak Side Wind Assist i Trailer Sway Assis, a także inteligentne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów.

  Jednak funkcje zapewniające wygodę, takie jak parkowanie bez użycia rąk, adaptacyjny tempomat i kamery parkowania 360 stopni, mają umieścić Townstara w czołówce swojej kategorii. Wersja furgonetki z napędem elektrycznym będzie również wyposażona w półautonomiczną funkcję Nissana ProPILOT, która po uruchomieniu automatycznie spowalnia pojazd do całkowitego zatrzymania, jednocześnie ustawiając go na pasie ruchu na autostradzie.

  Wersja benzynowa Townstara będzie wyposażona w 8-calowy ekran dotykowy, podczas gdy modele EV zostaną zmodernizowane do jednostki 10-calowej. W całym asortymencie dostępne są funkcje Android Auto i Apple CarPlay, a także bezprzewodowe ładowanie telefonu, ale mówi się, że elektryczny van obsługuje „dalsze ulepszone usługi połączone”.

  Z 4,3 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej, Townstar ma większą powierzchnię ładunkową niż 3,4 metra sześciennego oferowane przez NV200 LCV. Ładunki do 800 kg mogą być transportowane, podczas gdy holowanie jest oceniane na 1500 kg. Do przestrzeni ładunkowej można dostać się za pomocą podwójnych bocznych drzwi przesuwnych lub tylnych drzwi francuskich dzielonych 60/40.

  Chociaż ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, Nissan oferuje ogólnoeuropejską pięcioletnią gwarancję na 160 000 km na wszystkie pojazdy z odświeżonej gamy lekkich samochodów dostawczych. Townstar EV będzie objęty dodatkową ośmioletnią gwarancją na akumulator o długości 160 000 km.

  Townstar dołącza do rebrandingu Primastara (dawniej LV300) i Interstara (né NV400) w odnowionej gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana.

  Interstar, oparty na Renault Master, jest wyposażony w zaktualizowany silnik 2,3 litra, zgodny z normami Euro 6d i Euro VIe. Ten silnik jest dostępny w siedmiu różnych konfiguracjach mocy, od 110 KM do 180 KM. Wraz z Primastarem zostaną wprowadzone nowe zaawansowane systemy wspomagania kierowcy.

  Primastar, którego platforma jest wspólna z Renault Trafic , otrzymuje bardziej rozbudowane aktualizacje, w tym nowy grill, reflektory LED i opcjonalne 17-calowe felgi aluminiowe. Gama silników Primastara została również unowocześniona o niższe emisje, zgodnie z przepisami Euro 6d.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here