Więcej

  Nieustający fuks Norwegów! Właśnie odkryli złoże ropy warte 87 miliardów koron.

  Odkrycia dokonano na obszarze o głębokości morza równej 355 metrów. Na złoże natrafiono na całkowitej głębokość odwiertu 2.179 metrów. Wiercenie prowadzono z platformy Leiv Eiriksson.

  Koncern ConocoPhillips, który dokonał odkrycia podał we wtorkowym komunikacie prasowym, że w obszarze Morza Norweskiego odkryto znaczące złoża ropy naftowej. Odkrycia dokonano 23 kilometry na północny-wschód od pola naftowego Heidrun.

  Założone w 1964 roku koncerny Phillips Petroleum Company Norway i Phillips-gruppen dominowały na norweskim szelfie do 2002 roku, kiedy to doszło do połączenia dwóch gigantów z Conoco. W 1968 roku Philips dokonał pierwszego dużego odkrycia ropy w Norwegii.

  We wtorkowym raporcie ConocoPhillips pisze, że ostatnie odkrycie ropy na Morzu Norweskim może pomóc w kontynuowaniu ponad 50-letniej obecności firmy w Norwegii.

  Wstępne szacunki ConocoPhillips sugerują, że do wydobycia dostępnych może być od 75 do 200 milionów baryłek ekwiwalentów ropy naftowej.

  Odkrycie to może okazać się największym tego roku i jest większe niż niedawne złoże, na które natrafiono na polu Dugong na Morzu Północnym. Odkrycie Dugong, według szacunków koncernu naftowego Neptune Energy, zawiera od 40 do 120 milionów baryłek ropy.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here