Więcej

  Niesamowita sprzedaż Tesli w trzecim kwartale

  Podczas gdy większość branży motoryzacyjnej nadal odczuwa skutki niedoboru półprzewodników wydaje się, że Tesla wyszła w trzecim kwartale bez szwanku.

  W rzeczywistości Tesla potwierdziła rekordowe dane dotyczące dostaw i produkcji w trzecim kwartale; zdołała wyprodukować 237 823 pojazdów i dostarczyła 241 300 pojazdów. To więcej niż w poprzednim kwartale, gdy dostarczyła 201 250 pojazdów.

  Spośród pojazdów wyprodukowanych przez Teslę, 228 882 to Modele 3 i Modele Y, a pozostałe 8941 to Modele S i Model X. Jeśli chodzi o dostarczone pojazdy, 232 025 to Modele 3 i Modele Y, a 9275 to Modele S i Modele Xs. III kwartał był drugim kwartałem produkcji po faceliftingu Modelu S. Odświeżony Model X jeszcze nie trafił na linię produkcyjną.

   

  Jednym z powodów, dla których Tesla była w stanie uniknąć katastrofalnych skutków niedoboru chipów, jest to, że zaczęła pozyskiwać chipy od zewnętrznych dostawców, a jej zespoły przepisały kod, aby działał z tymi nowymi chipami.

  Oczekuje się, że produkcja różnych modeli Tesli wzrośnie w nadchodzących miesiącach, gdy Gigafactory w Austin w Teksasie zostanie uruchomione i rozpocznie produkcję Cybertrucka, a fabryka pod Berlinem rozpocznie produkcję wpływając na bicie kolejnych rekordów produkcji.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here