Więcej

  Nie lubisz używać hamulców? Spoko, nowy Qashqai nauczy cię jeździć bez ich używania.

  Nowa odsłona tego modelu, którego sprzedaż robi w Polsce połowę obrotu całego Nissana trafi do sprzedaży latem tego roku i co tu ukrywać – od jego sprzedaży będzie zależeć decyzja Nissana. Jaka? Zwijamy zabawki, a może zostajemy? Tak więc wszystko w kieszeniach klientów. Zobaczmy jak to wygląda.

  Nowy Qashqai powstał na bazie platformy CMF-C. Jest większy od poprzednika, a jego wymiary to 442,5 cm długości, 183,8 cm szerokości i 163,5 wysokości.

  W środku, zamiast typowych zegarków zastosowano cyfrowe wskaźniki z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Do tego auto posiada 10,8 calowy HUD i podobno jest to największe rozwiązanie tego typu w swojej klasie. Tak, że wszystkie komunikaty zobaczymy bezpośrednio na szybie.

  Jaki to ma silnik? I co z tymi hamulcami?

  Fajny bo benzynowy. Dostępny w dwóch wariantach mocy. Taka hybryda nazwana miękką. Motor? 1.3 DIG-T, czyli turbodoładowanych jednostek opracowanych przez Renault oraz Daimlera. Dostępna będzie również wersja elektryczna, tzw. e – Power, ale silnik będzie benzynowy (1,5 l i 154 KM), który będzie pełnił funkcję generatora prądu. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie.

  Podstawowa odmiana będzie miała 140 KM i będzie posiadała napęd na przód oraz ręczną skrzynię biegów. Będzie również odmiana 160 KM łączona przekładnią Xtronic CVT i napędem na obie osie.

  Dzięki temu inżynierowie wprowadzają funkcję e-Pedal. Jest to system rekuperacji sprawiający odzyskiwanie energii przy każdym ujęciu gazu. W ten sposób powstaje coś w rodzaju niezwykle skutecznego hamulca. Oczywiście trzeba się go nauczyć. Dzięki temu wciskanie pedału hamowania stanie się zbędne lub rzadkie. Kwestia wprawy.

  Ile ma to kosztować?

  Nie wiadomo, bowiem cennik poznamy pewnie przy okazji premiery nowego Qashqaia, a zatem bliżej lata tego lata.

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!