Więcej

  Najnowsze informacje dotyczące wjazdu do Norwegii. AKTUALIZACJA!

  Foto: Przemek Saracen

  Od 25. stycznia cudzoziemcy muszą przedstawić negatywny wynik testu COVID wykonany w ciągu ostatnich 24 godzin przed przybyciem do Norwegii. W przypadku podróżujących drogą powietrzną test musi zostać wykonany w ciągu ostatnich 24 godzin przed odlotem. 

  Wymóg negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 przed przybyciem na terenach zostaje zmieniony z 72 na 24 godziny, wszystkie osoby, które podróżują na terenie Wielkiej Brytanii, RPA, Irlandii, Holandii, Austrii, Portugalii i Brazylii obowiązkowi obowiązkowi poddania się na granicy testowi metodą PCR. Zasady dotyczące kwarantanny zostają zaostrzone i ujednolicone dla wszystkich krajów, z mniejszą wersją kursu i zwiększeniem wymogu testowania.

  • Norwegia już stosuje jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad w Europie w celu przywożeniu części zza granicy. Teraz rząd jeszcze bardziej zaostrza zasady przeprowadzania testów i odbywania kwarantanny dla osób przekraczających granicę. Robimy to w celu powstrzymania i opóźnienie interpolacji się w Norwegii zmutowanych i bardziej zakaźnych wersji koronawirusa – powiedział minister ds. zdrowia i opieki Bent Høie.

  Wymóg skrajnego testu na obecność testu na obecność SARS-CoV-2 przed przybyciem do nocowania czasowego z 72 godziny na 24 godziny. Dla osób przybywających drogą lotniczą, test może zostać wykonany w ciągu 24 godzin przed planowaną godziną odlotu pierwszej części podróży lotniczej. Lotnicza może odbyć lotem między transportem lub lotem jednym podróżą rejs na trasie do Norwegii z Norwegii. To czas na podróżowanie z innym kontynentu, gdzie czas podróży jest długi.

  Do tej pory obowiązywał wymóg na granicy testu PCR dla osób, które podróżują w Wielkiej Brytanii i RPA. Wymóg ten zostaje rozszerzony i uzupełnia też Irlandię, Holandię, Austrię, Portugalię i Brazylię. Dodatkowo osoby, które poruszają się na terenach tych krajów w okresach 15 a 25 stycznia, mają jak testować się w PCR. W przypadku pozytywnego szybkiego testu przy przekroczeniu granicy, wszyscy przyjezdni mają mieć test metody PCR. Test metodą PCR jest konieczny do analizy pod kątem tego, czy próbka zawiera jedną ze zmutowanych i bardziej zakaźnych wersji koronawirusa.

  Zaostrzenie zasadwania kwarantanny, mniej wyjątków

  Zasady odbywania kwarantanny zostają zaostrzone. Będzie mniej wyjątków od odbywających się targów kwarantanny oraz zwiększone praktyki testowania dla osób objętych wyjątkiem.

  Zmianie ulegają następujące zasady: 

  • Zaostrzeniu ulegają one testowania personelu sektorów infrastruktury krytycznej, którzy objęci są poza granicami okresu dojrzewania kwarantanny po przekroczeniu i po podejrzeniu kontaktu z wirusem. Teraz otrzymanie naczelną będzie przeświadczenia przez te osoby, przed próbą pracy, negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2, wykonanego metodą PCR. Test ma być wykonany nie wcześniej niż trzy doby po przybyciu do Norwegii. Kiedy nie ma czasu, kiedy nie ma czasu na oczekiwanie na wynik testu, przeprowadzonego testu PCR, dana osoba może rozpocząć pracę po negatywnego wyniku testu wykonanego w trakcie pracy.
  • Wyjątek od pobytu na kwarantannie po przekroczeniu granicy dla podróżujących w celach po wykonaniu testu, w związku z międzynarodowymi zawodami sportowymi, zostaje zniesiony do 31.01. Po tej dacie rząd ponownie doradztwo.
  • Osoby, które mają działać na statkach pływających po wodach norweskich, mają zostać przetestowane metody PCR w momencie zakończenia okresu kwarantanny.
  • Zaostrza się dzień odbywania się kwarantanny po przekroczeniu granicy dla czasu wojskowego. Kwarantannę można odbywać w grupach niż 5 osób, ale Wojsko i Wojskowe Służby Medyczne mogą w niektórych przypadkach próbować zwiększyć liczbę osób w grupie, ale nie więcej do 30 osób.
  • Ostatni wyjątek: nowy sezon kwarantanny po przekroczeniu granicy dla osób, które obserwują przybywają do Norwegii i Finlandii i które testują się co siedem dni zmieniony w taki sposób, że wyjątek nie ma zastosowania w przypadku, które okresy przebywania na obszarze obowiązkowym obowiązkiem kwarantanny poza Szwecją lub Finlandią w okresie 10 dni przed przyjazdem.
  • Zaostrzone zostają możliwości przyjęcia wyjątków od wymogu wymogu kwarantanny dla osób przekraczających granicę, utrzymywanie kontaktu między dziećmi i rodzicami lub osoby zaproszonych przez norweskie zarządzanie państwowe w prowadzeniu polityki zagranicznej. Wymagane jest wykonanie testu po trzech dobach od przybycia, aby zostać wykluczym od wymogu odbycia kwarantanny w czasie chodzenia do pracy lub szkoły. Nie stosuje się już wyjątków dotyczących wolnego czasu. Kontakty dzieci z rodziców mogą się odbywać w czasie kwarantanny.

  Zmiany wchodzą w życie o godzinie 24.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 25 stycznia.  

  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here