Więcej

  Marco Prunotto. Biznesmen, który tworzy realistyczne miniaturki postaci świata popkultury

  Ludzka kreatywność jest niesamowita. Jedni potrafią wszystko doskonale spierdolić, jak Sasin – a inni, jak tytułowy Marco Prunotto tworzą fantastyczne lalki, które w skali 1:6 są miniaturą postaci świata popkultury.

  James Bond, Indiana Jones, Drakula, Taksówkarz, Clint Eastwood i wielu innych. Marco Prunotto tworzy na zamówienie lalki zapierające dech w piersiach. Te tworzone wyłącznie na zamówienie dzieła sztuki powstają w Turynie, bo tam tworzy ich twórca.

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Marco Prunotto (@mp_paint)

  Kim jest Marco Prunotto? Niestety zbyt wiele na ten temat nie wiemy. Na pewno można znaleźć go we włoskim Turynie. Możemy nawet znaleźć adres jego miejsca pracy, bo uwaga: Prunotto jest właścicielem agencji kreatywnej Noodles Communications.

  A zatem biznesmen artysta. Urodził się w 1973 roku w Turynie. Uczył się w Instytucie Ada Gobetti Marchesini. Pracowała w branży reklamowej, świecie mody, był projektantem, nauczycielem i grafikiem co. W 2002 roku założył własną agencję Noodles Communication, której nazwa miała korzenie w filmie “Dawno temu w Ameryce”, którego jednym z bohaterów był niejaki Noodles.

  I to tyle, co udało mi się znaleźć na temat Prunotto. To i tak więcej, niż w przypadku Pixelfakera, którego pokazywaliśmy w tym wpisie. Póki co zobaczcie zdjęcia prac zdolnego Włocha.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!