Więcej

  Mamy to! Ponad 21 tysięcy nowych zakażeń w ciągu doby! Jesteście z siebie zadowoleni?

  Zdjęcia: Pixabay

  21 045 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia covid19 w ciągu minionej doby – ta liczba poraża. Dzisiejszy dzień to kolejna doba wysokie wskaźnika zgonów: 375. Czas spojrzeć prawdzie w oczy: nasza polska przekora i podważanie wszystkiego, co się da, przynosi efekty.

  “Na złość babci odmrożę sobie uszy”. To powiedzenie jeszcze nigdy nie objaśniało zachowań polskiego społeczeństwa jak w okresie pandemii. Tu już nie ma co zrzucać winy na rządzących. Niezależnie od barw i sympatii politycznych. Oczywiście PiS, jako partia, która promuje postawy irracjonalne, podważająca osiągnięcia nauki narobiła wiele złego dla jakości życia publicznego, ale bądźmy szczerzy. To my jesteśmy pierwszą linią walki z koronawirusem.

  Powtórzę: to my jesteśmy na pierwszej linii. I co robimy?

  Chodzimy na demonstracje antycovidowców, które zamieniają się w ludzkie rozpylacze wirusa. Przecież to tak, jakby ktoś pierdolnął podczas takiego spędu w rynku bombę biologiczną ludziom w twarz! A takich spędów było w kraju kilkaset.

  Biegamy do zatłoczonych kościołów i machamy ręką na zagrożenie, bo przecież na coś trzeba umrzeć. To sobie kurwa umieraj, ale nie wciągaj to w innych, jeden z drugim! 

  Biegamy na wyborcze spędy, jakby wirus rozpoznawał naszych: no co przecież nam się nic nie stanie, ale te pisowskie/peowskie kurwy to na pewno wyzdychają, bo ściskają się jak opętani. Zresztą patologiczny kłamca będący premierem tego kraju powinien za swoje postępowanie stanąć przed jakimś trybunałem. Podobnie jak człowiek, który jakimś dziwnym zrządzeniem losu został prezydentem – podważa śmiertelność pandemii, sens szczepień, nie potrafi lub nie chce wytłumaczyć ludziom, jak powinni zachować się. Zamiast tego pierdoli trzy po trzy i wypierdala się na stoku, bo tylko to potrafi.

  Wychodzimy na ulicę protestując przeciw tej władzy. Bo strajk kobiet. Bo Przyłębska. Uwierz mi, ona cię nie uratuje, gdy wirus siądzie ci na płuca, stracisz przytomność i będziesz w samotności rzęził pod respiratorem. A zamiast bliskich u twojego łóżka przycupnie śmierć. 

  Bozia powita cię z radością. Ale Marta Lempart i Jarosław Kaczyński będą mieć cię gdzieś. Bo oni walczą o coś większego. O coś, w czym ty jesteś niewidocznym trybikiem. Nawet jeśli się podpalisz, to powycierają sobie tobą gębę i zapomną.

  Jesteście pojebani. Co chcecie udowodnić? 

  Zatłoczone stoki narciarskie, ścisk na tanecznych imprezach, demonstracyjne wyjścia do restauracji, masowe spotkania w miejscach publicznych, jak choćby ogromny tłum zgromadzony na wrocławskiej Wyspie Słodowej. A obok jeżdżące od szpitala do szpitala karetki z umierającymi ludźmi, bo nie ma już miejsc, w których można przyjąć zakażonego.

  System zdrowotny znowu zatkał się. Szpitalne oddziały wstrzymują zabiegi i przekładają operacje. Miejsce publiczne pozostają teoretycznie zamknięte. Tak jest w Polsce, tak jest w innych krajach.

  Wyłączył nam się rozsądek i za wszelką cenę chcemy udowodnić… nawet nie wiem co. Podobnie ze szczepieniami. Mnóstwo ludzi obnosi się ze swoją głupotą. A tymczasem prawda jest taka, że szczepienia antycovidowe powinny być obowiązkowe, a niepodporządkowanie się temu powinno podlegać karom i ostracyzmowi. Inaczej będziemy mieli do czynienia z nieustającą, pełzającą epidemią i trwającym od czasu do czasu lockdownem.

  Nie ma sensu przytaczać opinii wirusologów i specjalistów. Bo i tak w zależności od tego, kto kogo lubi/nie lubi każdy znajdzie wymówkę przeciwko obostrzeniom, rozsądkowi i szczepieniom. 

  Tak się nie da. Po prostu nie da. Jesteśmy społeczeństwem, które rozpanoszyło się w swej niewiedzy, arogancji i nieustannym podważaniu mechanizmów społecznych, na których opiera się funkcjonowanie normalnego państwa. 

  Na naszych oczach rozpada się świat jaki znamy i nie mam tu na myśli katastrofy klimatycznej, lecz źle zrozumianą wolność jednostki, która narażając życie postronnych zmienia nasz świat w miejsce, w którym po prostu nie da się żyć.

  A politycy, którzy boją się podjąć stanowczych, idących w poprzek swego elektoratu decyzji? Jakie społeczeństwo, taka władza. 

  Jako społeczeństwo jesteśmy beznadziejni. W takim razie jacy ludzie mają nami rządzić?

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!