Więcej

  Lelum Polelum, Kajko i Kokosz wchodzą na next- geny!

  Zbliżające się pięćdziesięciolecie Kajka i Kokosza zapowiada się niezwykle hucznie. Jednym z jego elementów będzie gra “Kajko i Kokosz: Na plasterki!” firmy Starving Pixels.

  Kiedy w 1972 roku na łamach gazety “Wieczór Wybrzeża” ukazał się pierwszy komiksowy epizod przygód słowiańskich wojów służących pod księciem Mirmiłem nikt nie spodziewał się, że rozpocznie się trwający już blisko pięćdziesiąt marsz przez pola rodzimej popkultury. Tytułem tym był “Złoty Puchar”.

  PRZECZYTAJ RECENZJE WSZYSTKICH KLASYCZNYCH ALBUM Z SERII “KAJKO I KOKOSZ”

  Kajko i Kokosz, bo o nich mowa to słowiańscy wojowie, których niezwykłe przygody towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków zakochanych w bohaterach stworzonych przez sopociańskiego rysowniaka i niezrównanego gawędziarza, Janusza Christę.

  Jak czytamy na stronie Fundacji “Kreska” dysponującą spuścizną Christy, “gra w polskiej wersji językowej ma już roboczy tytuł „Kajko i Kokosz – Na plasterki” i będzie to multiplayer co-op Hack ‘n’ Slash. Pierwsza wersja grywalnego demo powinna być dostępna już pod koniec 2021 na platformie Steam. Mechanika gry oparta będzie o zdobywające co raz to większą popularność systemy „papierowe” RPG. Producent panuje również zaangażować  fanów serii w proces tworzenia gry.  Już  wkrótce na portalu www.kaykoandkokosh.com pojawią się pierwsze informacje jak uczestniczyć w kreacji scenariusza, ankiety dotyczące wyboru głównych bossów i  sidequestów czy NPC.”

  Jako stary dziad zachodzę w głowę czym jest technologia hack i cośtam? Na szczęście w sukurs przychodzi mi Wikipedia, która mówi:

  Hack and slash lub hack’n’slash (z angielskiego hack – rąbać i slash – ciąć) – termin stosowany jako nazwa gatunku gier komputerowych lub stylu grania w RPG, w których dominującą rolę w rozgrywce odgrywa zabijanie potworów, zdobywanie doświadczenia i rozbudowywanie statystyk postaciTermin używany jest głównie do wyodrębnienia tego rodzaju gier z rozgrywek gier fabularnych i cRPG, w których walka i pokonywanie potworów nie stanowi dominującego elementu rozgrywki. Rozróżnienie między grami typu hack and slash a grami cRPG bywa przedmiotem kontrowersji. Wśród gier fabularnych można prowadzić hack’n’slash w systemach, w których większość walk nie kończy się definitywnym kalectwem lub ostateczną śmiercią postaci gracza np. Dungeons & Dragons. Na mechanice takich gier wzorują się komputerowe gry hack’n’slash. Określenie przeszło ze środowiska gier fabularnych na gry komputerowe. Do gier typu hack and slash można zaliczyć np. gry z serii Diablo oraz m.in.: Dungeon SiegeSacredTitan QuestLokiTorchlight czy też Path of Exile.

  O Starving Pixels

  Samo studio jest nowym podmiotem na rynku gier. Powstało w wyniku fuzji min. brytyjskiej spółki KIKO CAT istniejącej na rynku od początku 2017 roku. Producent ponad 20 tytułów gier na urządzenia mobilne, obecnie rozwijający ofertę o desktopy oraz konsole jak PlayStation czy Xbox. Największym hitem jest gra „Chicago Train”, której akcja toczy się na terenie Stanów Zjednoczonych, a rozgrywka skupia się na klasycznych lokomotywach USA. Spółką zainteresowały się takie legendy jak Yodo1, cheetah mobile czy Green Panda Games, z którymi twórcy rozpoczęli współpracę nad nowymi tytułami oraz w zakresie platformy reklamowej.

  A teraz coś dla tych, którzy jakimś cudem nie wiedzą dlaczego kochamy “Kajka i Kokosza”.

  Przyjazna dla oka, precyzyjna kreska oraz świetne poczucie humoru i narracyjna biegłość sprawiły, że albumy z cyklu “Kajko i Kokosz” święciły i będą święcić triumfy w Polsce i za granicą.

  Dotychczas ukazało się 16 pełnowymiarowych albumów, których recenzje przeczytacie u nas.

  Oprócz tego Janusz Christa stworzył szereg miniaturek, które znajdziemy w zbiorze “Urodziny Milusia”. Po śmierci twórcy praktycznie nic się nie działo, jednak wydawnictwo Egmont nie tylko wznowiło cykl, ale przygotowywało się do stworzenia nowych przygód autorstwa innych twórców.

  Jeszcze przed śmiercią Janusz Christa namaścił rysownika Sławomira Kiełbusa jako swojego następcę. W efekcie mieliśmy do czynienia z dwiema antologiami różnych twórców “Łamignat Straszliwy” oraz “Obłęd Hegemona”, które z różnym efektem zaprezentowały czytelnikom niestandardowe podejście rozmaitych twórców do klasyki. Przyznam, że odebrałem te albumy wydane jako “Nowe Przygody” z bardzo mieszanymi uczuciami.

  Aż w 2019 roku premierę miał pierwszy pełnowymiarowy album od początku do końca stworzony przez nowych autorów: scenarzystę Macieja Kura i rysownika Sławomira Kiełbusa. Życzliwie przyjęty zeszyt doczekał się kontynuacji “Zaćmienie o zmierzchu”, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Nissan zastępuje NV200 i e-NV200 zupełnie nowym Townstarem, ale obiecuje coś więcej!

  Nissan zaprezentował nową generację lekkich pojazdów użytkowych: zupełnie nowego Townstara. Townstar będzie dostępny zarówno z silnikiem benzynowym ICE, jak i z całkowicie elektryczną opcją BEV. Japoński producent...

  Powstała lista najbogatszych Norwegów. Czterystu z nich jest miliarderami.

  W najnowszym zestawieniu najbogatszych Norwegów skandynawskiego magazynu "Kapital" jest 400 miliarderów. Pod rządami Erny Solberg całkowita wartość majątku 400 najbogatszych Norwegów podwoiła się do poziomu...

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here