wtorek, 2 marca, 2021
12.2 C
Sobótka

Jurek Kosiński. Wyjątkowy człowiek i fotograficzna historia Lubina. Witamy w Srebrnym Kompasie! Zobacz galerię zdjęć z jednego z ostatnich koncertów Ryśka Riedla.

Jerzy Kosiński to kawał historii lubińskiej kultury. Mnóstwo opowieści, jeszcze więcej zdjęć, jeszcze więcej wychowanków i przyjaciół. Jednym z nich jest Magda Chabasińska, która postanowiła opatrzeć słowem wstępnym powitanie Jerzego w naszym gronie:

Jerzynko! Matko Alterdiastaru! Ojcze trzech pięknych córek  i Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury! Dziadku Wnuczkom! Kaowcu! Pedagogu! Górniku! Behapowcu!  Ty Jerzynko Jerzy Koso Kosiński co sam piszesz: “Oprócz foto jestem też muzykiem, grałem w orkiestrach dętych od szóstej klasy podstawówki w Dzierżoniowie a później w Lubinie….. “

I jak ja mam w związku z takim bogactwem napisać jeszcze,  że to Ty mi naprostowałeś horyzont, że u Ciebie w aucie to nic tylko pełno Dżemu, że jak się z Tobą dokądś jedzie to bez Dżemu ani rusz, że lubisz ludzi, życie i świat, że obojętny bywasz tylko na pogodę… Jerzynka, no przecież  to wszystko słychać wyraźnie z Twoich zdjęć…

Zaszczycona jestem, że jednak napisałam a kiedy Cię zobaczę, to tak Cię wyściskam, że popamiętasz .

“Grubcio Chabas”

Jeden z ostatnich występów zespołu Dżem w lubińskim klubie “Żuraw”. Zapraszamy do oglądania.

Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
12.2 ° C
13.9 °
11 °
58 %
1kmh
0 %
wt
12 °
śr
14 °
czw
12 °
pt
3 °
sob
3 °

Musisz przeczytać