16.6 C
Sobótka
sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaFotografiaJamie Paul Scanlon. Od ćpuna i gangstera do artysty street- artu. Zobacz...

Jamie Paul Scanlon. Od ćpuna i gangstera do artysty street- artu. Zobacz jego dzieła!

Powiązane historie

Zacząłem doceniać graffiti dopiero po wyjeździe do Norwegii. To tam zobaczyłem pomysłowe aranżacje, niezwykłe połączenia gotowych elementów środowiska i malunków tworzących nową, odżywczą całość. Najlepszym przykładem jest Stavanger, które staje się stolicą tzw. sztuki ulicy, niezwykłego połączenia partyzantki miejskiej ze sztuką przez duże S.

Jednym z artystów tego nurtu jest Jamie Paul Scanlon tworzący jako po prostu JPS. Możemy znaleźć go chyba w najbardziej dziś popularnej galerii świata, czyli na Instagramie. Jedno z jego dzieł możecie zobaczyć na pozostałościach po hitlerowskim bunkrze znajdującym się na plaży Sola zaraz za lotniskiem Stavanger. Zresztą jeśli będziecie w tym mieście możecie znaleźć więcej dzieł Scanlona.

Źródło: FB JPS

Urodził się w angielskim Weston, lecz dziś mieszka w okręgu Dolna Frankonia niemieckiej Bawarii. Jest artystą samoukiem. Przełomowym momentem w jego życiu był rok 2010 kiedy to postanowił zerwać z działalnością przestępczą i narkomanią. Od tego roku tworzy uliczne dzieła sztuki, bo chyba tylko tak można okreslić pomysłowość, z jaką kreuje swoje dzieła w przestrzeni publicznej.

Zobaczmy galerię niektórych dzieł JPS:

 

Źródło:JPS
Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Nowe historie

Top 7 dni