„Joker” w reżyserii Todda Phillipsa i z genialną kreacją Joaquina Phoenixa jest największą filmową niespodzianką roku.

To niebezpieczne studium wpadania w otchłań szaleństwa, łamanie siebie oraz stworzenie na nowo jest nie tylko dogłębnym i fascynującym artystycznie filmowym obrazem, jaki widziałem w tym roku, ale jednym z najważniejszych głosów dotyczącym stanu dzisiejszego społeczeństwa jako takiego. I jak to społeczeństwo wpływa na kształtowanie się jednostki.

Kiedy przygotowywałem się do pisania recenzji tego filmu nieoczekiwanie obejrzałem wideo recenzję „Jokera”. Udostępnił ją krytyk filmowy i dziennikarz – Tomasz Raczek. I wiecie co? On w zasadzie powiedział wszystko, co chciałem napisać. Opowiedział to w takiej formie, że dalsze recenzowanie w ogóle nie ma sensu.

I albo muszę na nowo przemyśleć formułę moich filmowych polecanek, albo po prostu zamknąć się i pokazać wam co ma do powiedzenia Raczek.

Póki co udostępniam wideo recenzję autorstwa Tomasza Raczka. Obejrzyjcie ją bo jest… świetna. Dająca do myślenia nie tylko nad filmem, kontekstem społeczno politycznym. Nad czym również daje do myślenia pozostawiam Wam.

Skomentuj używając swojego konta na Disqus, Facebooku, G+ lub korzystając z tradycyjnego systemu komentarzy

3 odpowiedzi na “„Joker”. Wspaniały ponury dramat o genezie jednego z największych złoczyńców popkultury.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj