wtorek, 5 grudnia, 2023

Walka Imperium Zła kontra Ojczyzna Wolności powraca! Zobacz dokument “Jak powstawała edycja specjalna filmu Rocky IV”

Udostępnij

Dacie wiarę, że to właśnie Rocky Balboa przyczynił się do upadku Związku Radzieckiego? To pod wpływem jego przemowy po zwycięskiej walce z Iwanem Dragowem przywódca ZSRR przyznał rację imperialistycznemu bokserowi, że skoro on może się zmienić, to każdy może się zmienić!

Jasne, że robię sobie jaja, ale coś w tym jest. Ostatnie sceny tego pasjonującego filmu nie tyle o sporcie, co nieustannym upadku i powstawaniu człowieka grzesznego nie zostawiają wątpliwości; przełam swoje ograniczenia, pokonaj swój strach, zmierz się z nieznanym, a przede wszystkim bądź wierny swoim zasadom!

 

Filmowa saga Rocky`ego Balboy to fenoment nawet nie filmowy, co społeczny. Powstałe dotychczas sześć części głównego cyklu plus dwa odpryski w postaci “Creed” oraz “Creed II” wystrzeliwały aktorskie kariery, przywoływały zapomniane gwiazdy z niebytu, bawiły, wzruszały i sprawiały, że kolejne pokolenia fanów sportu i rozrywki dojrzewały ze swoim filmowym przyjacielem – trochę niezdarnym, ale szczerym i prostym Włoskiem Ogierem.

“Rocky IV” przez lata był najbardziej kasowym filmem sportowym w historii, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Była to najbardziej widowiskowa, polityczna i kasowa część cyklu. Ta prosta historia pojedynku imperiów rządzących w latach 80- tych światem do dziś stanowi niedościgniony wzór montażu i choreografii scen walki.

I choć publiczność oszalała na punkcie tego filmu, jego twórca, reżyser, scenarzysta i gwiazda Sylvester Stallone nie był zadowolony z ostatecznego efektu. Traf chciał, że pandemia wyzwoliła u niego pokłady wolnego czasu. Stallone wrócił więc do słynnego pojedynku Rocky kontra Drago.

Okazało się, że podczas przekopywania starego materiału filmowego udało się odnaleźć czterdzieści dodatkowych minut!
Z tej okazji możemy zobaczyć półtoragodzinny film dokumentalny pokazujący drogę, jaką Sylvester Stallone przebył podczas prac nad odnowioną wersją czwartego “Rocky`ego”. Bardziej intensywnego, mocniejszego, bardziej dramatycznego, no i bez robota!

Spytacie, gdzie można zobaczyć ten dokument? A tutaj, centymetr pod tym wpisem! Smacznego.

Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Skomentuj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy na Instagramie

Error decoding the Instagram API json
Sobótka
zachmurzenie duże
-7.1 ° C
-2 °
-7.7 °
89 %
2.9kmh
88 %
wt.
-2 °
śr.
1 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °

Najnowsze

Zobacz również