Więcej

  Hop hooop! Czy są tu fani Kajka i Kokosza? W najbliższy weekend w Sopocie odbędzie się wielki zjazd fanów kultowych komiksów Janusza Christy.

  Rozpoczynające się 50- lecie komiksów z cyklu “Kajko i Kokosz” zapowiada się niezwykle ciekawie, a ich oficjalnym początkiem będzie zlot fanów komiksów autorstwa Janusza Christy. Impreza odbędzie się w dniach 17 i 18 lipca 2021 roku w sopockim grodzisku.

  Poniżej podajemy oficjalny program imprezy, na którą serdecznie zapraszamy!

   

  “Kajko i Kokosz” to ponadczasowy cykl komiksowy autorstwa Janusza Christa ukazujący się od 1972- ego roku na łamach pisma “Wieczór Wybrzeża” oraz “Świata Młodych” i był wydawany do 1990- ego roku. Osadzone we wczesnochrześcijańskiej rzeczywistości komiksowe historie opowiadają o przygodach Kajka i Kokosza i jego przyjaciół: kasztelana Mirmiła, zbója Łamignata, czy czarownicy Jagi. Z czasem pojawiają się ich nieodłączni wrogowie – Zbójcerze, którzy od albumu “Szkoła Latania” stają się nieodłącznym elementem przygód bohaterów komiksu. Urozmaicone poczucie humoru, przyjazna kreska i niezrównany sposób narracji sprawiły, że Polacy pokochali bohaterów cyklu. W 2019 roku wydawnictwo “Egmont” rozpoczęło publikację nowych przygód Kajka i Kokosza. Po śmierci twórcy cyklu, pałeczkę przejęli scenarzysta Maciej Kur oraz rysownik Sławomir Kiełbus.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here