fbpx
Więcej

  Gwałtowny spadek norweskiej korony

  Wartość korony w stosunku euro spadła w piątek rano do najniższego poziomu od wiosny, kiedy to była najniższa w historii.

  Jak wiadomo, słaba korona norweska oznacza między innymi drogie wyjazdy zagraniczne. Nie ma to jednak obecnie większego znaczenia, gdyż podróże Norwegów są bardzo ograniczone z powodu panującej na świecie epidemii. Słaba korona ma zatem większy wpływ na zakup towarów za granicą, gdyż te stają się coraz droższe.

  Strateg walutowy Magne Østnor z DNB Markets twierdzi, że zarówno słabsze perspektywy wzrostu gospodarczego, jak i niższe ceny ropy silnie przyczyniają się do osłabienia korony.

  – Nie powinniśmy również wykluczać działań spekulacyjnych na koronie, biorąc pod uwagę fakt, że norweska gospodarka dobrze radzi sobie z kryzysem, a dodatkowo przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w innych krajach europejskich – pisze Østnor.

  • Za jedno euro trzeba teraz zapłacić 11,12 korony. We wtorek jedno euro kosztowało 10,80 korony.
  • Jeden dolar teraz jest wart 9,53 korony. Na początku tygodnia trzeba było za niego zapłacić do 9,18 korony.
  • Wartość korony szwedzkiej, również się obniża, ale szwedzka waluta jest nadal warta więcej niż korona norweska.
  Źródło:Nettavisen
  Drewniak
  Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

  Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here