Więcej

  FotoStory. “Trondheim. Dom na wzgórzu” [166]

  Mam sentyment do tego zdjęcia, gdyż jest to pierwsza fotografia tego miejsca po moim przylocie do Norwegii. Była druga połowa kwietnia i zimno jak diabli. Kompletnie nie wiedziałem co to za miejsce i szlag mnie trafiał, gdy musiałem pokonywać takie różnice wzniesień, kiedy szedłem ze służbowego mieszkania do biura firmy.

  Teraz wiem, że Twierdza Kristiansen to miasto szczególne w historii Trondheim i jego powód do dumy. Pisałem o nim w TYM miejscu. Jeśli jeszcze nie wiecie, o co w tym wszystkim chodzi, a jesteście w stolicy Południowego Trondelagu, koniecznie nadróbcie tę niewiedzę, bo warto.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here