Więcej

  FotoStory. “Smacznego!” [002]

  Kto zjeść nie lubi ten kiep wielki. A ten, który dobrze zjeść nie lubi, ten kiep tym większy. Te słowa biorą szczególnie do siebie Norwegowie, którzy w letnich miesiącach obchodzą festiwale celebrujące wszelakie jedzenie.

  W Oslo, Stavanger, Bergen, czy w Trondheim odbywają się tzw. “mattfestival” czyli festiwal jedzenia. Czas ten wiąże się z jedzeniem, pijaństwem i nocnym wypróżnianiem się do fjordów, ale również porzuceniem zdrowego stylu życia tubylców. Po prostu jedzenie jest najważniejsze.

  Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednak zapomnijcie o wykwintnym jedzeniu. Tu dominuje prostota. Krewetki, kiełbasa z ziemniakami i rzepą, kawa i soki. Sprzedawane kiełbasy, które wyglądają jak żarcie dla psa. Hamburgery z łosia i suszone serce renifera.

  Centra miast są oblężone, a obsługa uwija się jak w ukropie poświęcając każdą wolną chwilę na uzupełnienie kalorii. Jak właśnie na poniższym zdjęciu, którego bohater sprzedaje podczas Mattfestival przysmaki z łosia, renifera oraz sztokfisza.

  Trondheim. Podczas dorocznego Festiwalu Jedzenie jeden z pracowników fast foodu spędza czas podczas krótkiej przerwy na posiłek. Foto – Przemek Saracen

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!