Więcej

  FotoStory. “Ściana pełna korzeni”. [139]

  Wizyty w wałbrzyskiej palmiarni zawsze wywołują we mnie mieszane uczucia. A to zarządca nie może się zdecydować co to w końcu ma być, o czym świadczą lemury, które są zagospodarowane na zasadzie ni przypiął ni przyłatał i wygląda to tak jakby po pierwszym zachwycie teraz nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić. Z drugiej strony jest to zadowolenie, bo przecież każde miejsce, w którym możesz odpocząć wśród zieleni zasługuje na docenienie. 

  I zastanawiałem się jaki obrazek z tej palmiarni pokazać Wam w ramach Foto Story. I tak, fotka palmy jest banalna. Roślinki umocowane na wulkanicznej skale, też takie banalne i pójście na łatwiznę. Swoja drogą te skały są faktycznie zbudowane z włoskiej zastygłej lawy.

  I tak sobie myślę, pokażę Wam korzeń palmy. Możecie go ujrzeć zaraz po wejściu do oranżerii. Drzewo rośnie z lewej strony. Przyjrzyjcie się, bo naprawdę warto.

  Autor: Przemysław Saracen

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!