Więcej

  FotoStory. “Parostatkiem w piękny rejs”. [131]

  Bardzo lubię port w Stavanger, bo wchodzi on niemal do centrum miasta. Zresztą teren w pewnym momencie tak się obniża, jakby to jęzor lodowca zanurzał się we fjordzie. Port jest niewielki, stosunkowo wąski, a w sezonie letnim zatłoczony i aż dziw, że te wszystkie statki nie obijają się od siebie.

  Stoją tu zacumowane jachty, bez których Norwegowie żyć nie mogą, a na nabrzeżach stoją zacumowane statki weterani. Mają po sto lat, a pływają dziarsko po wodach Lysefjordu na przykład. Niedaleko za nimi lubi sobie przycumować statek inżynieryjny z wysoko zamontowaną platformą dla helikopterów na dziobie, a po drugiej stronie czają się kutry.

  I w całym tym bałaganie jednego dnia wbijają do portu dwa transatlantyki wielkie jak góra. I nic nikomu się nie dzieje. Zwłaszcza, że między nimi pływają sobie jachty, motorówki, katamarany wycieczkowe.

  Dzisiejszym zdjęciem dnia jest historyczny statek “Rogaland” statek pasażerski z 1929 roku, długi na 57 i szeroki na 10 metrów. Jest piękny i wygląda jak na pocztówce. Przekonajcie się o tym sami:

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!