Więcej

  FotoStory. “Ognia!” [151]

  Można się zżymać na grupy rekonstrukcyjne, ale nie można odmówić im jednego – to co robią jest efektowne jak cholera! Nie inaczej było podczas jednej z takich imprez pod dolnośląskim klasztorem w Lubiążu, gdzie zainscenizowano drugowojenną potyczkę pomiędzy Niemcami a Rosjanami.

  Powiem Wam, to było coś! Ten wyjeżdżający zza pleców widowni czołg T- 34, którego ryk silników mieszał się z odgłosami eksplozji, swądem spalanego paliwa… No było na co patrzeć.

  Przyznam, że bardziej niż na lekcję historii odbierałem to jako czterech pancernych na żywo. A zatem dzieciństwo znowu wróciło.

  Autor: Przemysław Saracen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here