Efektowne wideo pokazuje jak Ukraińcy zestrzeliwują pędzącą rosyjską rakietę manewrującą!

Udostępnij post:

Spektakularne wideo pojawiło się w Internecie, pokazując ukraińskiego żołnierza zestrzeliwującego nisko lecący rosyjski pocisk manewrujący wystrzelony z przenośnego systemu obrony powietrznej Igła-S (MANPADS).

Dziękujemy, że nas czytasz! Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydujesz się wesprzeć Srebrny Kompas na Zrzutce! Dziękujemy! 

Wideo pokazuje nisko lecący pocisk manewrujący Kh – 101/Kh – 55 wystrzeliwany z powietrza, przechwytywany przez ukraińskie oddziały obrony powietrznej.

Igła jest przenośnym przeciwlotniczym systemem przeciwlotniczym przeznaczonym do zwalczania nisko latających konstrukcji, bezzałogowych statków powietrznych oraz pocisków manewrujących lecących na odległość od 500 do 6000 metrów i na wysokości od 10 do 3500 kilometrów.

System obejmuje rakietę 9M39, wyrzutnię 9P39, spust 9P516 z wbudowanym naziemnym interrogatorem radarowym 1L14 oraz przenośny tablet elektroniczny 1L110.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Dlaczego w nadchodzącym roku nadal będzie duża presja na ceny żywności

Wkrótce po inwazji Rosji na Ukrainę uważnie obserwowany indeks cen żywności Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)...