fbpx
Więcej

  Dolny Śląsk jednym z liderów szczepień w Polsce

  Szczepienia i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są kluczem do szybkiego zwalczenia pandemii spowodowanej Covid-19. Obecnie walczymy z trzecią falą zarażeń koronawirusem. W całej Polsce łącznie wykonano już ponad 5,38 mln szczepień. Punkt szczepień znajdujący się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu znajduje się w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień na Dolnym Śląsku, a także w całym kraju.

  Dolny Śląsk jednym z liderów szczepień w Polsce. Przekroczono już 10,5 proc. zaszczepionych pierwszą dawką i ponad 5,5 proc. drugą dawką. Liczba szczepień w woj. dolnośląskim ogółem wynosi ponad 460 381, a dziennie 15 657. Wśród liderów szczepień plasuje się także Mazowsze oraz Wielkopolska.

  USK we Wrocławiu w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień

  Punkt szczepień znajdujący się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu znajduje się w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień na Dolnym Śląsku, a także w całym kraju.

  W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zostało zaszczepionych już ponad 61 tys. osób. Dziennie szczepienia podawane są tam nawet 2500 pacjentom. USK jest szpitalem patronackim szpitala rezerwowego. Jego władze sprawują nadzór nad placówką. Pomagały w jego organizacji i przygotowaniu.

  Do Polski w najbliższych tygodniach trafi 7 mln dawek szczepionek

  W najbliższych tygodniach do Polski ma trafić 7 mln dawek szczepionek. Oprócz firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca od kwietnia ma być dostępna także szczepionka Johnson&Johnson. Rosnąca liczba osób zaszczepionych jest najlepszym sposobem na zwalczenie epidemii i nadzieją na powrót do normalnego życia. W dalszym ciągu musimy pamiętać także o przestrzeganiu obowiązujących restrykcji.

  Obecnie trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat. 22 marca rozpoczęliśmy rejestrację seniorów z roczników 1955-1956.

  Trwa rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19

  Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Realizacja harmonogramu Narodowego Programu Szczepień ciągle trwa. 23 marca ruszyła rejestracja na szczepienia dla roczników 1957-1961. 24 marca w szpitalu rezerwowym na PGE Narodowym zainaugurowane zostały szczepienia służb mundurowych. 25 marca wznowiliśmy zapisy dla seniorów powyżej 70 lat, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne. 25 marca w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zainaugurowane zostały szczepienia żołnierzy wojska polskiego.

  Szczegółowe informacje na temat szczepień przeciw Covid-19 oraz rejestracji można znaleźć na stronie gov.pl/web/szczepimysie.

  Źródło:GOV
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

  Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here