fbpx
piątek, 23 kwietnia, 2021
3.9 C
Sobótka

Dolny Śląsk jednym z liderów szczepień w Polsce

Szczepienia i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są kluczem do szybkiego zwalczenia pandemii spowodowanej Covid-19. Obecnie walczymy z trzecią falą zarażeń koronawirusem. W całej Polsce łącznie wykonano już ponad 5,38 mln szczepień. Punkt szczepień znajdujący się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu znajduje się w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień na Dolnym Śląsku, a także w całym kraju.

Dolny Śląsk jednym z liderów szczepień w Polsce. Przekroczono już 10,5 proc. zaszczepionych pierwszą dawką i ponad 5,5 proc. drugą dawką. Liczba szczepień w woj. dolnośląskim ogółem wynosi ponad 460 381, a dziennie 15 657. Wśród liderów szczepień plasuje się także Mazowsze oraz Wielkopolska.

USK we Wrocławiu w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień

Punkt szczepień znajdujący się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu znajduje się w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień na Dolnym Śląsku, a także w całym kraju.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zostało zaszczepionych już ponad 61 tys. osób. Dziennie szczepienia podawane są tam nawet 2500 pacjentom. USK jest szpitalem patronackim szpitala rezerwowego. Jego władze sprawują nadzór nad placówką. Pomagały w jego organizacji i przygotowaniu.

Do Polski w najbliższych tygodniach trafi 7 mln dawek szczepionek

W najbliższych tygodniach do Polski ma trafić 7 mln dawek szczepionek. Oprócz firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca od kwietnia ma być dostępna także szczepionka Johnson&Johnson. Rosnąca liczba osób zaszczepionych jest najlepszym sposobem na zwalczenie epidemii i nadzieją na powrót do normalnego życia. W dalszym ciągu musimy pamiętać także o przestrzeganiu obowiązujących restrykcji.

Obecnie trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat. 22 marca rozpoczęliśmy rejestrację seniorów z roczników 1955-1956.

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19

Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Realizacja harmonogramu Narodowego Programu Szczepień ciągle trwa. 23 marca ruszyła rejestracja na szczepienia dla roczników 1957-1961. 24 marca w szpitalu rezerwowym na PGE Narodowym zainaugurowane zostały szczepienia służb mundurowych. 25 marca wznowiliśmy zapisy dla seniorów powyżej 70 lat, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne. 25 marca w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zainaugurowane zostały szczepienia żołnierzy wojska polskiego.

Szczegółowe informacje na temat szczepień przeciw Covid-19 oraz rejestracji można znaleźć na stronie gov.pl/web/szczepimysie.

Źródło:GOV
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

797ObserwującyObserwuj

Zobacz również

W czeskiej bajce czyli zapora Les Kralovstvi

Zapora „Las Królestwa” (Les Kralovstvi) to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów, jakie widziało ludzkie oko. Najpiękniejszych,...

“Pytaj, jeśli masz wątpliwości”. Ta prawdziwa historia rodem z czasów zimnej wojny przyprawia o dreszcze.

Lubię patrzeć na lecące wysoko samoloty. Takie malutkie, nierealne. Smuga za nimi tylko dobrze widoczna, a one...

Bakklandet. Sielska starówka w Trondheim.

Bakklandet to pochodząca XVII- ego wieku staromiejska zabudowa położona nad brzegiem rzeki Nidelvy. Dokładnie rzecz biorąc, pierwsi...

Midgardsormen. Mały wielki most ze skandynawską mitologią w tle.

W leżącym nieopodal Stavanger Bryne stanął most łączący brzegi przyległego do miasta jeziora. Z niepozornej, zwyczajnej bryły...

“Wielki Turniej”. Mirmiłowo kontra Zbójcerze w niezwykłym pojedynku oraz pewna teoria spiskowa!

Mały wielki baran Bek pokazuje, że rozmiar to nie wszystko. Mirmiłowo rusza na Wielki Turniej, gdzie Zbójcerze...
Sobótka
pochmurno z przejaśnieniami
3.9 ° C
4 °
3.9 °
93 %
4.6kmh
75 %
pt
9 °
sob
11 °
nie
9 °
pon
11 °
wt
12 °

Recenzje