Więcej

  Czego możemy spodziewać się po trailerze superwidowiska “Godzilla vs Kong”? Moja ocena.

  W sumie wszyscy na to czekali. Rozpierdolka przekraczająca wszystko, co widzieliśmy w dotychczasowych filmach o Godzilli. Równocześnie pojawiła się rozterka. Kto będzie tym złym? Przecież Kong znany nam z “Wyspy Czaszek” był tym twardzielem spod bloku, który nie pierdolił się w tańcu i jak zaczął to skończył. Ale tak, że nie ma zmiłuj!

  Aż nadszedł czas, że trafiła kosa na kamień. Pojedynek Tytanów. Albo jeden albo drugi. Wszyscy na to czekaliśmy. Potężna jaszczurka o napędzie atomowym kontra przekot z Wyspy Czaszek, który jak pierdolnie to klękajcie narody!

  Pojawił się trailer filmu “Godzilla vs Kong”. Zobaczmy:

  Trailer filmu będącego czwartym współczesnym filmem o Godzilli nie jest pierwszą próbą opowiedzenia nam historii starcia tych dwóch monstrów. Wszak niektórzy pamiętają nie wiadomo skąd film “King Kong vs Godzilla” z 1962 roku, w którym doszło do konfliktu pomiędzy tymi zwierzątkami.

  Co ciekawe w trailerze dowiadujemy się, że wydarzenia, które nastąpią już się… wydarzyły w przeszłości. Tak! Przypomnijcie sobie słowa wypowiedziane przez jedną z bohaterek, która w pewnym momencie mówi:

  “Mity są prawdziwe. Była wojna, a oni są ostatnimi, którzy pozostali”.

  Przypomnijmy za Marylą Rodowicz: “Dziś prawdziwych Tytanów już nie ma…” No może wszystkich poza tytułową dwójką, bo w poprzednim filmie Godzilla rozprawił się z trójgłowym królem Gidorą oraz jego waflami, którzy niemal pokonali ludzkość, gdyby nie pomoc atomówki o jaszczurzym napędzie.

  Po obejrzeniu nowego trailera widzimy, że Godzilla dla odmiany jest zagrożeniem dla ludzi i występujący w poprzednim filmie Kyle Chandler oraz ta młoda ze “Stranger Things” zastanawiają się dlaczego tak jest i prawdopodobnie coś go do tego popycha, lecz nie wiadomo co.

  No dobrze, niech im tam będzie, w końcu wiemy, że Godzilla raz bije ludzi, raz staje w ich obronie. Mi tam to nie przeszkadza, bo lubię jak coś się dzieje. Ja tam lubię Konga i jego sposób bycia, zatem rozumiem, że musi być tym dobrym, który tak napierdoli Godzilli, że ta grzebień zgubi. Dlatego Mr. G musi być w tym filmie złolem. W następnym będzie dobry i to dla mnie też spoko.

  Tak czy siak nieco nieoczekiwanie okazuje się, że szał, w jaki wpada Godzilla sprawia, że jedynym ratunkiem dla ludzi jest Kong. Dowiadujemy się tego z ust biologa Nathana Linda, granego przez Aleksandra Skarsgarda:

  ” Potrzebujemy Konga… świat go potrzebuje, by zatrzymać to, co nadchodzi.”

  W otwierającej trailer scenie widzimy Konga znajdującego się na pokładzie okrętu, który ma dostarczyć małpoluda na stały ląd. Na pokładzie statku widzimy między innymi sierotę. Jest to dziewczynka, która wydaje się być w jakiś sposób związana z Kongiem, a jeden z bohaterów wyraźnie mówi:

  “Wiedziałem, że łączy ich więź. Nie miała dokąd pójść więc obiecałem, że będę ją chronił i myślę, że Kong zrobi to samo.”

  No dobrze, ale co dalej? Wiemy, że małpolud urósł i to fest. Ale obok fantastycznego ujęcia walki z Godzillą widzimy urywki jakiejś bitwy z latającymi stworzeniami? Czy jest to jakaś retrospekcja? Czy może jakieś tytanki ruszają w bój z Kongiem? Tego nie wiemy. Możemy domyślać się, że to echo jakiegoś megapojedynku z przeszłości.

  Wiemy też, że któryś musi ugiąć się i odejść w niesławie. Ale kto? Przypomnijmy sobie dialog z trailera:

  “Kto kłania się komu?

  Kong nie kłania się nikomu.”

  No i ok. Znaczy będzie sztachetobranie, jakiego dawno nie widzieliśmy. W sumie głównie na to liczę, niestety materiały prasowe podrzucają nam jakieś promocyjne śmieci o niewidzialnych siłach nastawiających jaszczurkę i małpę przeciw sobie, czy o tajemnicy z jądra Ziemi. No trochę bez sensu, bo zaraz okaże się, że wewnątrz Ziemi jest jeszcze jedna, trzy razy większa od tej na zewnątrz.

  Godzilla vs. Kong zadebiutuje w kinach i w HBO Max 26 marca.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here