fbpx
Więcej

    Critics Choice Awards 2021 rozdane. Netflix rządzi!

    Ostatniej nocy Critics Choice Association (CCA) ogłosiła zwycięzców dwudziestej szóstej edycji Critics Choice Awards. Hybrydowo zorganizowana ceremonia prowadzona była przez znanego z teatru, filmu i telewizji Taye Diggs`a. Przedstawiamy zwycięzców. 

    „Nomadland” zwyciężył w kategoriach filmowych, zdobywając cztery nagrody w tym za najlepszy film, najlepszy reżyser  i  najlepszy scenariusz adaptowany dla Chloé Zhao oraz za najlepsze zdjęcia dla Joshuy Jamesa Richardsa. Zhao jest pierwszą Chinką, która wygrała jako reżyser/scenarzysta. 

    Tuż za nim uplasował się „Ma Rainey: matka bluesa”, który wygrał w trzech kategoriach, w tym dla najlepszego aktora zmarłego Chadwicka Bosemana, dla najlepszego kostiumu oraz dla najlepszej fryzury i makijażu.

    Najlepszą aktorką została Carey Mulligan za „Obiecującą młodą kobietę”, która przyniosła także nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny dla Emerald Fennell.

    Najlepszy aktor drugoplanowy to Daniel Kaluuy za „Judas and the Black Messiah”,

    a dla najlepszej aktorki drugoplanowej do Marii Bakalovej za „Borat Next Moviefilm”.   

    W kategoriach serialu superprodukcja Netflixa, „Korona” zdobyła cztery tytuły: zdobywając nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego, najlepszego aktora w serialu dramatycznym dla Josha O’Connora, najlepszej aktorki w serialu dramatycznym dla Emmy Corrin i dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym dla Gillian Anderson.

    W kategorii komedii „Ted Lasso” zwyciężył we wszystkich trzech kategoriach, w których był nominowany: dla najlepszego serialu komediowego, dla najlepszego aktora w serialu komediowym dla Jasona Sudeikisa i dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym dla Hannah Waddingham. 

    „The Queen’s Gambit” zdobył nagrodę dla najlepszego serialu limitowanego, a Anya Taylor-Joy grająca główną rolę w tym serialu zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym. 

    Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami John David Washington wręczył tegoroczną nagrodę SeeHer swojemu partnerowi z filmu „Malcolm & Marie”, Zendayi. Nagroda SeeHer jest przyznawana kobiecie, która uosabia wartości wyznaczone przez ruch SeeHer, przekraczając granice, przeciwstawiając się stereotypom i uznając znaczenie autentycznych portretów kobiet w krajobrazie rozrywki. 

    Jeśli wziąć pod uwagę rywalizujące z sobą studia, bezwzględnym Hegemonem jest Netflix, który zdobył najwięcej, bo 14 nagród. Amazon Studios i Searchlight Pictures osiągnęły remis zdobywając po 4 nagrody. 

    Nagrody Critics Choice Awards  są przyznawane corocznie w celu uhonorowania najlepszych twórców kina i telewizji. Uważa się, że zdobywcy tych nagród otrzymują nominacje do Oscara.

    O stowarzyszeniu Critics Choice Association (CCA)  

    Critics Choice Association to największa organizacja krytyków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, reprezentująca ponad 400 krytyków telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz reporterów rozrywkowych. 

    Powstała w 2019 roku w wyniku formalnego połączenia Stowarzyszenia Krytyków Filmowych i Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizyjnych, uznając zacieranie się różnic między filmem, telewizją i treściami przesyłanymi strumieniowo.

     

    Laureaci 26- ej edycji nagród Critics Choice Awards 

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA 

    Nomadland (Pictures Searchlight) 

    NAJLEPSZY AKTOR 

    Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) 

    NAJLEPSZA AKTORKA 

    Carey Mulligan – Obiecująca młoda kobieta (Focus Features) 

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY 

    Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.) 

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA 

    Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios) 

    NAJLEPSZY MŁODY AKTOR / AKTORKA 

    Alan Kim – Minari (A24) 

    NAJLEPSZY ZESPÓŁ/AKTORZY 

    The Trial of the Chicago 7 (Netflix) 

    NAJLEPSZY REŻYSER 

    Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures) 

    NAJLEPSZY ORYGINALNY SCENARIUSZ 

    Emerald Fennell – Obiecująca młoda kobieta (Focus Features) 

    NAJLEPSZY ADAPTOWANY SCENARIUSZ

    Chloé Zhao – Nomadland (Searchlight Pictures) 

    NAJLEPSZE ZDJĘCIA

    Joshua James Richards – Nomadland (Searchlight Pictures) 

    NAJLEPSZA SCENOGRAFIA 

    Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank (Netflix) 

    NAJLEPSZY MONTAŻ  

    Alan Baumgarten – The Trial of the Chicago 7 (Netflix) 

    Mikkel EG Nielsen – Sound of Metal (Amazon Studios) 

    NAJLEPSZE KOSTIUMY 

    Ann Roth – Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) 

    NAJLEPSZE FRYZURY I MAKIJAŻ 

    Matka Bluesa: Ma Rainey (Netflix) 

    NAJLEPSZE EFEKTY WIZUALNE 

    Tenet (Warner Bros.) 

    NAJLEPSZA KOMEDIA 

    Palm Springs (Hulu i NEON) 

    NAJLEPSZY FILM OBCOJĘZYCZNY 

    Minari (A24) 

    NAJLEPSZA PIOSENKA  

    Speak Now – One Night in Miami (Amazon Studios) 

    NAJLEPSZA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA

    Trent Reznor, Atticus Ross i Jon Batiste – Soul (Disney) 

    SERIAL

    NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

    The Crown (Netflix) 

    NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM 

    Josh O’Connor – The Crown (Netflix) 

    NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM 

    Emma Corrin – The Crown (Netflix) 

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZNYM 

    Michael K. Williams – Lovecraft Country (HBO)

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM 

    Gillian Anderson – The Crown (Netflix) 

    NAJLEPSZA SERIA KOMEDIOWA 

    Ted Lasso (Apple TV +) 

    NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM 

    Jason Sudeikis – Ted Lasso (Apple TV +) 

    NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM 

    Catherine O’Hara – Schitt’s Creek (pop) 

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU KOMEDIOWYM  

    Daniel Levy – Schitt’s Creek (pop) 

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU KOMEDIOWYM 

    Hannah Waddingham – Ted Lasso (Apple TV +) 

    NAJLEPSZA LIMITOWANA SERIA 

    The Queen’s Gambit (Netflix) 

    NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY 

    Hamilton (Disney +) 

    NAJLEPSZY AKTOR W LIMITOWANEJ SERII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM 

    John Boyega – Small Axe (Amazon Studios) 

    NAJLEPSZA AKTORKA W LIMITOWANYM SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM 

    Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit (Netflix) 

    NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W LIMITOWANEJ SERII LUB FILMIE WYKONANYM DLA TELEWIZJI 

    Donald Sutherland – The Undoing (HBO) 

    NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W LIMITOWANEJ SERII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM   

    Uzo Aduba – Mrs. America (FX) 

    NAJLEPSZY TALK SHOW

    Late Night With z Sethem Meyersem (NBC) 

    NAJLEPSZA COMEDY SPECIAL  

    Jerry Seinfeld: 23 godziny do zabicia (Netflix) 

    Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia (Netflix) 

    NAJLEPSZY SERIAL KRÓTKOMETRAŻOWY 

    Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler (AMC / Youtube) 

    Joanna Warska
    Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.
    Udostępnij
    Tagi

    Najnowsze

    Tu byłem. Ogród Zoologiczny w Opolu [60 zdjeć]

    Opolski ogród zoologiczny jest naszym trochę niespodziewanym odkryciem, rewelacyjnym miejscem odpoczynku, w którym radość zwiedzania dzielona jest z uznaniem dla zaangażowania pracowników zoo, którzy...

    Polecamy

    Zobacz również

    1 KOMENTARZ

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here