Coraz więcej nowych miejsc pracy w Norwegii.

Udostępnij post:

Liczba wakatów w Norwegii stale rośnie. W II kwartale 2022 roku zgłoszonych było 107.800 wolnych miejsc pracy. To trzeci rekord notowany w tym roku.

– W drugim kwartale bezrobocie było rekordowo niskie, a popyt na pracę rósł. Sytuację taką obserwowano też w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, mówi Tonje Køber, kierująca sekcją rynku pracy i płac w Centralnym Urzędzie Statystycznym (SSB).

W drugim kwartale odnotowano rekordową liczbę zgłoszonych wakatów, a w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku liczba wolnych miejsc pracy wzrosła o niemal 5.000 . Oznacza to wzrost o prawie 5 procent.

– W pierwszej połowie roku liczba wakatów była rekordowo wysoka, a bezrobocie znacząco spadło. Wskazuje to, że rynek pracy wykazuje rosnące zapotrzebowanie na dopływ nowej siły roboczej, mówi Køber.

Przemek Saracen
Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

Najnowsze

Zobacz również

Powiązane materiały

Policja odnotowała znaczny wzrost prób samobójczych

Z danych KGP wynika, że w 2022 roku było o ponad 5% więcej prób samobójczych niż rok wcześniej. Powód...

Amerykańscy scenarzyści otwierają się na AI, ale…

Czołowy związek zawodowy amerykańskich scenarzystów, czyli Writers Guild of America West wyraził zgodę na wykorzystywania w pracach swoich...

Norwegia kolejny raz zwiększa limity połowu na wieloryba karłowatego

W tym roku norwescy rybacy odłowić będą mogli 1.000 sztuk tych ssaków i jest to o 83 więcej...

Rekordowe dostawy rosyjskiego gazu do Chin

Rosyjski gigant energetyczny Gazprom ogłosił we wtorek, że osiągnął rekordowy poziom dziennego wolumenu gazu dostarczanego do Chin gazociągiem...