Więcej

  Chciałbyś Cybertrucka za pół ceny? Jedź na Ukrainę. On już tam jest.

  Ludzka kreatywność nie ma granic. Jeden z mieszkańców ukraińskiej Połtawy zrobił sobie własnego Cybertrucka od Tesli, czym wzbudził poruszenie na Ukrainie.

  Ilja Kramer pochodzi z Połtawy i mieszka w tym mieście. Jest również mechanikiem samochodowym i pewnego dnia postanowił stworzyć coś wyjątkowego. Jak pomyślał, tak zrobił. Postanowił wyprzedzić Elona Muska i sam zbudował autorską wersję pickupa Cybertruck.

  Po co czekać na Teslę, jak można ją mieć już zaraz? Pewien mechanik samochodowy z Połtawy na Ukrainie stworzył kopię pickupa Tesla Cybertruck. Stwierdził, że zamiast wydawać 80 tysięcy dolarów na nowy samochód, który i tak mu pewnie przy najbliższej okazji ukradą, stworzy własny.

  Cybertruck v.Ukraina powstała na bazie minibusa Citroena C25 z silnikiem diesla, modelu pochodzącego z 1991 roku:

  W czasie prac adaptacyjnych C25 został przecięty na pół, by uzyskać pożądaną długość 6 m, wypatroszony oraz przemodelowany i pocięty do uzyskania kształtu przypominającego Cybertrucka.

  Jak zobaczycie na filmie, wnętrze jest dosyć toporne, ale Kramer zostawił je sobie na później. Najważniejszy był wygląd zewnętrzny.

  W efekcie powstało funkcjonalne auto, w którym drzwi otwierają się zdalnie, podobnie jak w armerykańskim oryginale. Niestety przeróbka nie zostało dopuszczone do jazdy w ruchu ulicznym zatem Cybertruck v.Ukraine w sumie taką zabawką służącą do jazdy wokół komina.

  Samo wykorzystanie tej akurat marki przez Ilję jest ciekawe, gdyż wielu komentatorów motoświatka uważa, że oryginalny Cybertruck wzorowany jest na Citroenie Karin opracowanym w 1980 roku:

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!