Więcej

  CHCESZ POPŁYWAĆ REKINEM? JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIE TO MOŻLIWE.

  Amerykańska firma Innespace Productions wprowadza do sprzedaży rekreacyjne łodzie naśladujące delfina, orkę lub rekina. Jednak nie to stanowi o wyjątkowości pojazdów – łodzie ponoć potrafią imitować naturalne ruchy zwierząt.

  SONY DSC

  Seabreacher, bo tak nazywa się ten pojazd to dwuosobowa łódź która jest połączeniem jednostki nadwodnej i podwodnej, ale nie tylko. Pojazd potrafi zanurkować i wyskoczyć ponad wodę w sposób przybliżający zachowanie delfina, orkę lub rekinach, na których wzorowane są modele Seabreachera.

  Przyznasz, że widok tego połączenia wodnego myśliwca z kształtami władców oceanów robi wrażenie?  I tak ma być, bo powstał dla ludzi, którzy uwielbiają imponować pozostałym oraz podkreślić swój status majątkowy.

  W zależności od modelu, pojazdy mają silniki o mocy od 215 do 260 KM. Długość łodzi wynosi 5 metrów, a szerokość metr. Jej waga do 600 kg.

  Jeśli chcesz kupić taką maszynę licz się z wydatkami rzędu 80 000 USD lub 100 000 USD. I nie, nie musisz mieć specjalnych uprawnień do jej prowadzenia.

  Zaprojektowanie maszyny, jej konstrukcja testy i produkcja do postaci wyrobu gotowego zajęło dziesięć lat intensywnych prac. Produkcja Seabreachera przypomina manufakturę, gdyż każdy egzemplarz powstaje manualnie i pod wymagania indywidualnego klienta.

  Firma Innespace Productions powstała w 1997 roku. Założyli ją Roba Innes i Dan Piazza. Firma rozpoczęła swoją działalność jako firma projektowo-rozwojowa specjalizująca się w wysokowydajnych łodziach podwodnych. 

  Rob Innes jest konstruktorem łodzi z Nowej Zelandii z piętnastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji łodzi. Posiada dyplom z zarządzania uzyskany na Uniwersytecie w Auckland oraz dyplom inżyniera kompozytów na Uniwersytecie Unitech. 

  Dan Piazza jest certyfikowanym mechanikiem z ponad dwudziestoletnim praktycznym doświadczeniem w produkcji niestandardowej i inżynierii. Ma bogate doświadczenie w pracy z pojazdami wyczynowymi, w tym łodziami wyścigowymi, hot rodami i pojazdami terenowymi.

  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!