Więcej

  Bójcie się foliarze i szury! Rząd wprowadza grzywny i odsiadkę dla tych, którzy rozsiewają fejkniusy o pandemii. Szkoda, że nie u nas.

  Rząd Malezji przyjął zarządzenie przeciwko „fake newsom” związanym ze świadomym wprowadzaniem ludzi w błąd w sprawie pandemii. Sprawa jest poważna i wszelkiej maści foliarze i szury podlegać będą karze grzywny w wysokości do 24 tysięcy dolarów USA oraz karze do trzech lat więzienia.

  Wojna na „fake newsy” trwa od dosyć dawna, a szczególnie jest widoczna w social mediach, gdzie opłacane farmy trolli świadomie rozpowszechniają fałszywe informacje dotyczące między innymi pandemii Covid19 właśnie.

  Przyznam, że malezyjskie rozwiązanie pokrywa się z moją opinią na temat szurów pokroju Zagórskiego, Górniak, czy tej wariatki od szczepionek, której nazwiska nie pamiętam. Uważam, że ludzie świadomie działający na szkodę innych, organizujący publiczne spotkania zamieniające się w rozsadniki zakażeń zasługują na surowe kary i ostracyzm społeczny.

  Od roku żyjemy w warunkach, które przypominają spanie obok nie odbiezpieczonego granatu. Wystarczy nieuwaga, by doszło do tragedii.

  Malezyjskie zarządzenie jest krótkie, proste i stanowcze. Określa przestępcą każdego, kto świadomie tworzy i rozpowszechnia fałszywe wiadomości wywołując strach wśród społeczeństwa.

  Podstawą prawną powziętego zarządzenia są wg malezyjskiego rządu nadzwyczajne uprawnienia przyznane gabinetowi przez parlament. Przyznane zostały w styczniu 2021 roku w związku z rozprzestrzenianiem się Covid19 w Malezji. Dzięki temu rząd może podejmować decyzję bez konsultacji z parlamentem. W rzeczywistości parlament został zawieszony do sierpnia na podstawie stanu wyjątkowego.

  „Jakarta Post”, gazeta która ujawniła sprawę zwraca uwagę, że w lokalnym prawie nie ma takiego pojęcia, jak „fałszywe wiadomości”. Dziennikarze podkreślają również na niejasną rolę premiera Muhyiddina Yassina.

  Jeśli można porównać do kogoś tego 73- letniego dyktatorka, będzie to nasz Jarosław Kaczyński, konserwatywny nacjonalista.

  Dojście Yassina do funkcji premiera do dziś jest niejasne, a jego mandat jest coraz bardziej podważany. Jednego możemy być pewni: po ludziach o mentalności dyktatora można spodziewać się wszystkiego najgorszego.

  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here