fbpx
piątek, 23 kwietnia, 2021
9.9 C
Sobótka

Blisko 1000 zakażeń koronawirusem w Norwegii w ciągu doby!

W ciągu ostatniej doby w Norwegii zarejestrowano 930 zakażeń koronawirusem. To o 399 więcej niż dzień wcześniej i rekord zarejestrowanych zakażeń w ciągu jednej doby.

Według wstępnych danych z Krajowego Systemu Raportowania Chorób Zakaźnych (MSIS) do północy w środę w Norwegii zarejestrowano łacznie 52.180 osób zarażonych koronawirusem.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w Norwegii zarejestrowano łącznie 3.902 nowe przypadki zakażeń. Do wtorku wykonano 2,8 miliona testów.

Zastępca Generalnego Dyrektora Zdrowia, Espen Rostrup Nakstad zwraca uwagę, że największy wzrost liczby nowych przypadków zakażeń obserwuje się w gęsto zaludnionych gminach.

– Obawialiśmy się wzrostu wskaźników infekcji po Bożym Narodzeniu i wydaje się, że za obserwowany wzrost liczby zakażeń odpowiedzialne są głównie gminy gęsto zaludnione, pisze Nakstad w SMS-ie wysłanym do NTB.

Nakstad uważa, że odnotowane w środę rekordowo wysokie wskaźniki infekcji mogą być częściowo spowodowane tym, że ludzie zgłosili się na testy dopiero po powrocie ze świątecznych ferii.

– Musimy jednak być przygotowani na wzrost liczby zakażeń w ujęciu tygodniowym. Dlatego też zarekomendowaliśmy wzmocnione środki kontroli rozprzestrzeniania infekcji, które rząd wprowadził w miniony weekend.

Ponad 52.000 zarażonych

Według wstępnych danych z Krajowego Systemu Raportowania Chorób Zakaźnych (MSIS) do północy w środę w Norwegii zarejestrowano łacznie 52.180 osób zarażonych koronawirusem.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w Norwegii zarejestrowano łącznie 3.902 nowe przypadki zakażeń. Do wtorku wykonano 2,8 miliona testów.

We wtorek hospitalizowanych było 133 pacjentów z koronawirusem – o cztery osoby więcej niż w dniu poprzednim.

452 zgonów

Według wstępnych danych, od marca w Norwegii zmarły łącznie 452 osoby zarażone koronawirusem. Nie zawsze możliwe jest jednak ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu. Czasem nie wiadomo bowiem, czy pacjenci zmarli z powodu COVID-19 czy z powodu chorób współistniejących.

Wśród ofiar śmiertelnych, 64,4 procent to pacjenci, którzy osiągnęli wiek 80 lat. W grupie wiekowej poniżej 50 lat odnotowano do tej pory dziewięć zgonów.

Szczepionki dla Norwegii

W nadchodzących tygodniach Norwegia będzie otrzymywać tygodniowo około 40.000 dawek szczepionki firm Pfizer i BioNTech. Ponadto w styczniu i lutym dotrze 67.000 dawek szczepionki Moderna, która może zostać zatwierdzona przez UE już w tym tygodniu. Norwegia zapewniła sobie łącznie 1,9 miliona dawek tej szczepionki.

Źródło:Nettavisen
Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

811ObserwującyObserwuj

Zobacz również

Tituszki. Kryminaliści w służbie państwa

Są młodzi, głupi i agresywni. Uważają się za zbawców ojczyzny i biją dla niej mężczyzn, kobiety i...

Jan Śpiewak: “Kto zabił Jolantę Brzeską?”

1 marca 2021 roku mija dziesięć lat od zabójstwa Jolanty Brzeskiej. W najnowszym odcinku na moim kanale...

Bastei. Ikona Szwajcarii Saksońskiej, krainy jak z baśni i ojczyzna przygodowych powieści Karola Maya

Kiedy dwieście lat temu niemiecki malarz Caspar David Friedrich opublikował swój obraz „Skalny kanion” ludzie oszaleli. Złaknionym...

Pamiętacie Pabla Escobara, który miał swoje prywatne zoo? Pochodzące z niego hipcie zostaną zabite.

No okej, Pablo Escobar nie tylko miał własne zoo, ale przede wszystkim był najbardziej znanym baronem narkotykowym...

Ohel Elimelecha w Leżajsku. Na tropie jednej z najważniejszych postaci światowego judaizmu.

Tysiące ortodoksyjnych pejsatych i brodatych żydów pogrążonych w głośnej modlitwie. Dynamiczne przechylanie tułowia z przodu w tył....
Sobótka
bezchmurnie
9.9 ° C
11 °
8.9 °
40 %
8.8kmh
0 %
pt
8 °
sob
11 °
nie
9 °
pon
9 °
wt
11 °

Recenzje