poniedziałek, 30 listopada, 2020
6.7 C
Stavanger

Aż 20 tysięcy pracowników może zostać wysłanych na permittering. Jeszcze w tym tygodniu!

Według raportu Norweskiej Federacji Gospodarczo-Przemysłowej (NHO) Norwegia stoi w obliczu gwałtownego wzrostu liczby czasowych zwolnień z pracy.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba osób wysłanych na «postojowe» znacząco wzrosła, a sytuacja wkrótce może ulec gwałtownemu pogorszeniu. Wskazują na to wyniki ankiety przeprowadzonej przez NHO wśród firm będących członkami tej organizacji.

Prognozuje się, że w Oslo liczba ta wzrośnie z 8,1 do 12,3 procent (w tym samym przedziale czasowym), podczas gdy w sąsiedniej gminie Asker spodziewany wrost zwolnień czasowych skok z 10,1 do 18,2 procent.

- Advertisement -

NHO obawia się, że zwłaszcza w dotkniętej kryzysem branży turystycznej, pierwotnie czasowe zwolnienia mogą przerodzić się w najbliższej przyszłości w zwolnienia permanentne.

W ramach NHO Transport ogłoszono, że zwolnionych czasowo zostanie 7,4 procent pracowników, w NHO Service i Handel 4,1 procent, a NHO Luftfart (branża lotnicza) spodziewa się zwolnień na poziomie 3,5 procent.

 

- Reklama -
Drewniak
Lubię nic nie robić. Mało zarabiam, bo mało robię. W SK robię nowinki i takie tam różne nie wymagające inwencji. Staram się, byście mieli dostęp do ciekawych informacji. Przemo chce docisnąć mi śrubę, bo twierdzi że i tak nic nie robię. I ma rację.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stavanger
pochmurno z przejaśnieniami
6.7 ° C
7.2 °
5.6 °
93 %
3.1kmh
75 %
pon
8 °
wt
8 °
śr
7 °
czw
7 °
pt
6 °

Najnowsze wpisy

Klasyczny przykład norweskiej hipokryzji, czyli stosunek (sic!) państwa do prostytucji.

Prostytucja nie jest w Norwegii przestępstwem, jednak korzystanie z niej już tak. Za płatne bzykanie można trafić za kratki nawet na pół roku, jednak...

Turystyka górska w Norwegii. Przeczytaj nim ruszysz na szlak

Turystyka górska to jeden z najpowszechniejszych sposobów spędzania wolnego czasu w Norwegii. Rozwinięta sieć szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności jest doprawdy imponująca i...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!