Więcej

  Atak na posterunek policji w Stovner. Zatrzymane dwie osoby

  Policja w Oslo poinformowała o zdarzeniu w sobotę krótko po godzinie 22:30. Dwóch nastolatków w wieku powyżej 18 lat zostało aresztowanych. Aresztowani są podejrzani o rzucenie w sobotę wieczorem płonącego przedmiotu w kierunku komisariatu policji w Stovner. W zdarzeniu nikt nie został ranny, a płonący przedmiot został szybko ugaszony.

  • Próba podpalenia jest sama w sobie poważnym czynem przestępczym. Fakt, że celem akcji był budynek użyteczności publicznej czyni ten występek jeszcze bardziej poważnym, mówi w rozmowie z Nettavisen John Roger Lund, szef jednostki we wschodnim okręgu policyjnym Oslo.

  Dochodzenie w sprawie incydentu jest obecnie prowadzone w sekcji wywiadowczej ds. dochodzeń specjalnych i przestępczości finansowej.

  • Obecnie badamy incydent, do którego doszło przed komisariatem Stovner. Dwóch zatrzymanych zostanie dziś zgłoszonych do Sądu Okręgowego w Oslo celem wydania nakazu aresztowania, mówi Rune Skjold, szef sekcji wywiadowczej ds. dochodzeń specjalnych i przestępczości finasowej w okręgu policyjnym w Oslo.

  • Niestety widzimy, że międzynarodowe trendy wśród przestępców, gdzie policja staje się wrogiem i celem ataków, rozprzestrzeniają się również w niektórych środowiskach w Norwegii. Wszyscy musimy odrzucić tę szkodliwą subkulturę «Fuck The Police», napisał na swoim blogu w sobotę, tuż po ataku parlamentarzysta Jan Bøhler (Sp).

  Źródło:Nettavisen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK 🙂 Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Sierpniowe pożary lasów biją rekordy emisji dwutlenku węgla i przebijają roczną “produkcję” Indii.

  Wszystko idzie ku „najlepszemu”: tylko w wakacje światowe pożary wyemitowały rekordową ilość dwutlenku węgla przekraczając roczną „produkcję” Indii. W zeszłym miesiącu świat ustanowił nowy przerażający...

  Niewidzialne staje się widzialne, czyli 47 edycja konkursu fotograficznego Nikona

  Uwielbiamy w „Srebrnym Kompasie” fotografie. Zdajemy sobie sprawę, że są momenty, których nie opowiedzą najbardziej wspaniałe słowa, opowieści, wiersze i reportaże. Czasem jedno zdjęcie...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Hej, zauważyliśmy, że używasz blokera reklam

  Będziemy wdzięczni, jeśli wyłączysz swojego blokera reklam podczas korzystania ze "Srebrnego Kompasu".

  Staramy się, byś codziennie otrzymywał unikalne treści, których nie zobaczysz gdzie indziej.

  Serdecznie dziękujemy i życzymy fajnych wrażeń!