Więcej

  Ale urwał! Tesla Model 3 uderza w zatłoczoną kładkę dla pieszych. Na szczęście w Chinach.

  Zdjęcia: CarNewsChina

  Do nietypowego wypadku doszło w chiński Chengdu, kiedy to Tesla Model 3 uderzyła najpierw w jadący elektryczny rower, a następnie w schody prowadzące do kładki dla pieszych. 51- letni kierowca stracił panowanie nad samochodem z powodu niewłaściwej obsługi „elektryka i choć zdjęcia pokazują inaczej, nie odniósł obrażeń. Kierowca roweru jest ranny i trafił do szpitala.

  Wypadek miał miejsca 2- ego kwietnia. Według opinii lokalnej policji

  „Na skutek nieprawidłowej obsługi pojazd stracił panowanie i zderzył się z rowerem elektrycznym”.

  Sytuacja jest dosyć niejasna i nakłada się cykliczne problemy związane z eksploatacją Tesli w Chinach. Coraz więcej wątpliwości wzbudza funkcja autopilota.

  Nie tak dawno podobna sytuacja miała miejsce w USA, ale dotyczyła modelu Y. W połowie marca jadący na autopilocie pojazd uderzył w policyjny samochód policji Lancing w stanie Michigan.

  Myślimy, że w sytuacji, w której samochód rusza na zatłoczone ulice, gdzie dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji, a pieszy w każdej chwili może wtargnąć na jezdnię, błędy autopilota wydają się naturalne.

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Norweski budżet na 2022. W górę tytoń, paliwo i alkohol.

  W przedłożonym projekcie budżetu państwa na 2022 rok norweski rząd planuje zmiany w podatkach. Wyglądają one następująco: Podatki od alkoholu wzrastają o około 1,3 proc. Dodatkowo,...

  Teleskop Hubble`a uchwycił przepiękne kosmiczne potwory!

  Teleskop Hubble`a wciąż zadziwia kosmicznymi fotografiami. Tym razem otrzymaliśmy niesamowicie plastycznie wyglądającą masę gazu i pyłu. Jest to pozostałość po supernowej, oznaczonej jako N63A. Supernowa...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here