More

  Aktywiści idą na wojnę! Zaczynają od Toyoty i BMW.

  Zdjęcia pochodzą z Twittera Brandalism

  Te trzy organizację aktywistów klimatycznych w ramach guerilla marketingu rozprzestrzenili fałszywe billboardy reklamowe, w których atakują BMW i Toyotę.

  Akcja ma miejsce w Anglii, Belgii, Niemczech i we Francji i związana jest z początkiem setnych targów motoryzacyjnych w Brukseli.

  Dlaczego BMW i Toyota?

  InfluenceMap zdiagnozował te dwie korporacje jako najgorsze pod względem antyklimatycznych działań lobbyngowych mimo, że wspomniane firmy pozornie wydają spore środki na podkreślanie swych etycznych działań.

  InfluenceMap to międzynarodowa grupa lobbingowa gromadząca i analizująca dane szczegółowego pomiaru wpływu korporacji i ich grup branżowych na politykę niezbędną do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wprowadziła koncepcję korporacyjnego śladu węglowego lub emisji zakresu 4.

  „Toyota przeforsowała swoje reklamy zrównoważonego rozwoju „Beyond Zero”, jednocześnie lobbując rządy na całym świecie, by osłabiły plany dotyczące jakości powietrza i grożąc podjęciem działań prawnych w celu ochrony ich zysków w kontekście klimatu nadającego się do życia ”, powiedziała Tona Merriman, rzecznik Brandalism.

  Rzeczywiście, Toyota powoli wprowadzała do swojej oferty pojazdy w pełni elektryczne, a w 2021 roku zobowiązała się do przeglądu swojego stanowiska lobbingowego pod naciskiem inwestorów.

  Presja ta została zainspirowana raportem, z którego wynika, że ​​Toyota była największym korporacyjnym darczyńcą kampanii republikańskich kandydatów – z których wielu chciało zdemontować krajową politykę środowiskową – podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku.

  Oprócz przeciwstawiania się pojazdom pochłaniającym benzynę, grupa aktywistów sprzeciwia się sprzedaży dużych SUV-ów, nawet jeśli są elektryczne. Twierdzą, że większe pojazdy nadal zużywają dużo energii, stanowią większe zagrożenie dla pieszych i zatykają małe europejskie miasta.

  Joanna Warska
  Joanna Warska
  Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

  Najnowsze

  Jesteśmy na Insta

  Zobacz również

  Powiązane materiały