wtorek, 2 marca, 2021
7 C
Sobótka

7 baniek po raz trzeci… Sprzedane! Tak hakerzy sprzedali złoto CD Projektu. Kody źródłowe Wiedźmina, Cyberpunka i tona dokumentów znalazły klienta.

Jak nie urok to… CD Projekt Red kolejny raz znalazł się w opałach, a i szefowie firmy zapewne zastanawiają się jakie problemu zwalą im się na głowę. Najpierw ogromne problemy związane z problemami “Cyberpunk 2077”, teraz wykradzenie kodów źródłowych gier firmy oraz danych wrażliwych pracowników firmy. No nic, tylko się powiesić.

Hakerzy nie żartowali. Zapowiedzieli, że sprzedadzą ukradzione CD Projektowi kody i tak zrobili. Aukcja z 11- ego lutego, która miała miejsce w dark necie zakończyła się, i nieznany nabywca za 7 milionów dolarów kupił dobro okradzionej firmy.

Pozostaje pytanie kto stoi za atakiem na serwery CD Projekt Red? Czy jest to konkurencja? Czy to zorganizowana akcja tymczasowej akcji wściekłych graczy, którzy w ten sposób odpłacili się developerowi za niedopracowanego “Cyberpunka”? A może jest to jedna z akcji promocyjnych samej firmy, która w ten sposób ucieka do przodu i postanawia pokryć kryzys związany z wydaniem tak naprawdę niedokończonej gry?

Przypomnijmy reakcję CD Projekt Red na włamanie:

Niezidentyfikowany podmiot uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT i zostawił list z żądaniem okupu, którego treść podajemy do publicznej wiadomości. Pomimo, że niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, nasze kopie zapasowe pozostały nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą infrastrukturę IT i rozpoczęliśmy przywracanie danych.

Wiele pytań i mało odpowiedzi.

Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
7 ° C
7.8 °
6.1 °
76 %
1.5kmh
0 %
wt
8 °
śr
14 °
czw
12 °
pt
3 °
sob
3 °

Musisz przeczytać