fbpx
niedziela, 20 czerwca, 2021
28.9 C
Sobótka

7 baniek po raz trzeci… Sprzedane! Tak hakerzy sprzedali złoto CD Projektu. Kody źródłowe Wiedźmina, Cyberpunka i tona dokumentów znalazły klienta.

Jak nie urok to… CD Projekt Red kolejny raz znalazł się w opałach, a i szefowie firmy zapewne zastanawiają się jakie problemu zwalą im się na głowę. Najpierw ogromne problemy związane z problemami “Cyberpunk 2077”, teraz wykradzenie kodów źródłowych gier firmy oraz danych wrażliwych pracowników firmy. No nic, tylko się powiesić.

Hakerzy nie żartowali. Zapowiedzieli, że sprzedadzą ukradzione CD Projektowi kody i tak zrobili. Aukcja z 11- ego lutego, która miała miejsce w dark necie zakończyła się, i nieznany nabywca za 7 milionów dolarów kupił dobro okradzionej firmy.

Pozostaje pytanie kto stoi za atakiem na serwery CD Projekt Red? Czy jest to konkurencja? Czy to zorganizowana akcja tymczasowej akcji wściekłych graczy, którzy w ten sposób odpłacili się developerowi za niedopracowanego “Cyberpunka”? A może jest to jedna z akcji promocyjnych samej firmy, która w ten sposób ucieka do przodu i postanawia pokryć kryzys związany z wydaniem tak naprawdę niedokończonej gry?

Przypomnijmy reakcję CD Projekt Red na włamanie:

Niezidentyfikowany podmiot uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT i zostawił list z żądaniem okupu, którego treść podajemy do publicznej wiadomości. Pomimo, że niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, nasze kopie zapasowe pozostały nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą infrastrukturę IT i rozpoczęliśmy przywracanie danych.

Wiele pytań i mało odpowiedzi.

Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zobacz również

Sobótka
pochmurno z przejaśnieniami
28.9 ° C
29.9 °
27.9 °
56 %
2.5kmh
66 %
nie
31 °
pon
31 °
wt
26 °
śr
24 °
czw
17 °

Podróżujemy

Miejsca warte zobaczenia. Lubin: Skwer Kajka i Kokosza

Kiedy jakimś cudem traficie do Lubina w województwie dolnośląskim i będziecie chcieli odsapnąć, przekąsić coś i wypić skierujcie swe kroki lub koła na osiedle...

Stavanger. Øvre Holmengate. Tu życie tętni cały rok

Øvre Holmengate to jedna z najciekawszcyh ulic Stavanger, nazywana norweskim "Notting Hill". Przyciągające turystów kolorowe budynki oraz klimat wszechobecnego luzu sprawia, że trafiamy w...

Zaginiony Zajazd przy Drodze Napoleona

Oj, niełatwo było znaleźć, słuch o nim zaginął jeszcze w latach 40-tych XX wieku. Położny gdzieś w lasach pomiędzy Brunowem, a Ogrodziskami nie dawał...