piątek, 5 marca, 2021
1.8 C
Sobótka

5 mało znanych faktów z życia Diany Spencer, Księżnej Walii

Zdjęcie: Wikipedia

Kochana przez miliony na całym świecie, przeklęta w rodzinie. Jej ślub przeszedł do historii, a śmierć opłakiwał cały świat. Diana, księżna Walii – “Królowa Ludzkich Serc”. Twórczyni nowego modelu działalności charytatywnej prowadzonej przez celebrytów. To za jej życia powstało i rozkwitło tabloidowe dziennikarstwo, w którym osoby publiczne stały się zwierzyną łowną, a fotografowie wdzierali się w każdy aspekt życia bohatera.

Wydaje się, że w tej sytuacji życie Księżnej Walii będzie powszechnie znane, a jednak udało się nam znaleźć fakty, które są wam nieznane. Zapraszam do naszej wyliczanki!

 

Jej imię zostało zainspirowane postacią z przeszłości

Pierwsza Lady Diana Spencer żyła w XVIII wieku. Zmarła w wieku 25 lat na gruźlicę i nigdy nie miała okazji zostać księżniczką. Podobnie jak współczesna księżniczka, Lady Spencer była znana ze swojego dobrego serca i tego, że uwielbiała pomagać ludziom. Mając tak wiele wspólnego, wydaje się, że imię „Diana” było przekleństwem na ich rodzinę. Co ciekawe, pierwsza lady Diana pochodziła z tej samej rodziny, co Diana XX- ego wieku i również zabiegała o względy księcia Walii.

Barbara Cortland, słynna pisarka literatury romantycznej była babcią Diany

Rodzice Diany rozwiedli się, gdy miała 6 lat. Jej ojciec, Frances Spencer, poślubił Raine McCorquodale. Jej matka i przyrodnia babcia Diany była słynną powieściopisarką o nazwisku Barbara Cartland. Uważano ją za jedną z najbardziej płodnych pisarek swoich czasów. W 1977 roku zdobyła Światowy Rekord Guinnessa za napisanie 26 powieści w ciągu jednego roku. W ciągu 77-letniej kariery opublikowała 723 powieści. W chwili jej śmierci jej wartość netto oszacowano na 17,6 miliona dolarów. 

Nadziewane papryki były ulubionym daniem Diany

Powszechnie znane były jej problemy z bulimią. Na szczęście udało się pokonać chorobę, ale wiązało się to ze stosowaniem nowej diety, która unormuje organizm. Aby móc kontrolować wagę Diana przeszła na wegetarianizm. Oprócz weekendowych wykwintnych obiadów, którymi byli podejmowani goście, księżna spożywała w tygodniu dania, na którą składały się faszerowane papryki.

Wszyscy znamy piosenkę “Candle In The Wind”, który Elton John zaśpiewał ku czci Diany, jednak pierwotnie ten utwór miał dotyczyć Marylin Monroe

Pamiętacie słowa “Goodbye England`s Rose”, którymi rozpoczął tę piosenkę Elton John podczas pogrzebu księżnej? Tyle, że początkowo utwór ten rozpoczynał się zupełnie inaczej, bo Goodbye Norma Jean”. Nieważne. Istotne, że sprzedaż singla sięgnęła 9 milionów egzemplarzy, a Elton John przeznaczył zyski z tego przedsięwzięcia na fundusz pamięci Diany.

W pałacu Kensington powstanie pomnik ku czci Księżnej Walii

Pierwszy lipiec 2021- ego roku będzie stanowił kolejny krok ku czci pamięci Diany. Na terenie parku Kensington, w pobliżu posągu królowej Wiktorii stanie statua przedstawiająca “Królową Ludzkich Serc”, Diany Spencer. Zadbali o to jej synowie Harry i William, którzy przejęli Fundację Pamięci Księżnej Diany.

Joanna Warska
Jestem trybikiem w maszynie. Trzeba to piszę, nie piszę to wypoczywam na balkonie, trawie lub w ogrodzie.

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
słabe opady śniegu
1.8 ° C
2.8 °
0.6 °
51 %
5.7kmh
40 %
pt
3 °
sob
5 °
nie
6 °
pon
3 °
wt
2 °

Musisz przeczytać