piątek, 22 stycznia, 2021
3.9 C
Sobótka

Zdjęcie dnia. “Trzy miecze ze Stavanger” [001]

Foto: Autor

Historia tego zdjęcia jest i prosta i kręta. Zacznijmy od tej drugiej. Norwegia chyba była we mnie od zawsze. Wikingowie, wieloryby, góry, dzikie przestrzenie, prosta zabudowa i ci szczebioczący ludzie. Ale przede wszystkim spokój i proste, ale wiele mówiące symbole.

Trzy Miecze zobaczyłem w jakimś amerykańskim programie podróżniczym i od tamtej pory zawsze chciałem ujrzeć na własnej oczy ten jeden z symboli Norwegii. Lata minęły i udało się!

Kiedy w końcu wylądowałem w Stavanger, jednym z najpiękniejszych miast Norwegii, w tym samym dniu zapragnąłem zobaczyć Sverd I Fjell, bo tak nazywa się to miejsce. Niewiele myśląc wsiadłem w samochód i kierując się nawigacją ruszyłem w trasę. I stało się! Marzenia spełnione. Czy można chcieć więcej?

Więcej o tym miejscu napisałem TUTAJ, gdzie serdecznie was zapraszam. A póki co nacieszmy okiem widokiem Trzech Mieczy wbitych w nabrzeżną skałę.

Trzy Miecze w Stavanger. Foto: Przemek Saracen

Przemek Saracen
Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sobótka
bezchmurnie
3.9 ° C
4.4 °
3.3 °
81 %
5.1kmh
0 %
pt
5 °
sob
7 °
nie
2 °
pon
2 °
wt
2 °

Musisz przeczytać