Więcej

  FotoStory. “Trzy miecze ze Stavanger” [001]

  Historia tego zdjęcia jest i prosta i kręta. Zacznijmy od tej drugiej. Norwegia chyba była we mnie od zawsze. Wikingowie, wieloryby, góry, dzikie przestrzenie, prosta zabudowa i ci szczebioczący ludzie. Ale przede wszystkim spokój i proste, ale wiele mówiące symbole.

  Trzy Miecze zobaczyłem w jakimś amerykańskim programie podróżniczym i od tamtej pory zawsze chciałem ujrzeć na własnej oczy ten jeden z symboli Norwegii. Lata minęły i udało się!

  Kiedy w końcu wylądowałem w Stavanger, jednym z najpiękniejszych miast Norwegii, w tym samym dniu zapragnąłem zobaczyć Sverd I Fjell, bo tak nazywa się to miejsce. Niewiele myśląc wsiadłem w samochód i kierując się nawigacją ruszyłem w trasę. I stało się! Marzenia spełnione. Czy można chcieć więcej?

  Więcej o tym miejscu napisałem TUTAJ, gdzie serdecznie was zapraszam. A póki co nacieszmy okiem widokiem Trzech Mieczy wbitych w nabrzeżną skałę.

  Trzy Miecze w Stavanger. Foto: Przemek Saracen

  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.
  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here