Więcej

  FotoStory. “Trzy miecze ze Stavanger” [001]

  Foto: Autor

  Historia tego zdjęcia jest i prosta i kręta. Zacznijmy od tej drugiej. Norwegia chyba była we mnie od zawsze. Wikingowie, wieloryby, góry, dzikie przestrzenie, prosta zabudowa i ci szczebioczący ludzie. Ale przede wszystkim spokój i proste, ale wiele mówiące symbole.

  Trzy Miecze zobaczyłem w jakimś amerykańskim programie podróżniczym i od tamtej pory zawsze chciałem ujrzeć na własnej oczy ten jeden z symboli Norwegii. Lata minęły i udało się!

  Kiedy w końcu wylądowałem w Stavanger, jednym z najpiękniejszych miast Norwegii, w tym samym dniu zapragnąłem zobaczyć Sverd I Fjell, bo tak nazywa się to miejsce. Niewiele myśląc wsiadłem w samochód i kierując się nawigacją ruszyłem w trasę. I stało się! Marzenia spełnione. Czy można chcieć więcej?

  Więcej o tym miejscu napisałem TUTAJ, gdzie serdecznie was zapraszam. A póki co nacieszmy okiem widokiem Trzech Mieczy wbitych w nabrzeżną skałę.

  Trzy Miecze w Stavanger. Foto: Przemek Saracen
  Przemek Saracen
  Wychowałem się w duchu Tony`ego Halika, małżeństwa Gucwińskich oraz komiksowych przygód Kajka i Kokosza i tarapatów, w jakie pakował się literacki wojak Szwejk. Lubię wszystko, co dobre i oryginalne. Czasem dobra rozmowa jest bardziej fascynująca, niż najbardziej wymyślny film.

  Jeśli uznasz, że nasze pisanie jest coś warte, wesprzyj SK :-) Dziękujemy!

  Udostępnij
  Tagi

  Najnowsze

  Naukowcy są w stanie określić przyczyny powstawania skrzepów krwi po podaniu szczepionki AstraZeneca.

  Choć szczepionki przeciwcovidowe od AstraZeneka są obecnie masowo stosowane, to jeszcze niedawno ich przyjmowanie spotykało się z obawą części pacjentów. Wszystkiemu winne były zakrzepy,...

  Uwaga na pogodę! Będzie mroźno. Bardzo mroźno. Nawet do minus 40 stopni!

  W nadchodzący weekend, w całym kraju możemy spodziewać się ujemnych temperatur. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze zimniej, informują synoptycy. W ten weekend w prawie całym...

  5 mitów o Wielkim Wybuchu

  Kiedy myślicie o Wielkim Wybuchu, w wyniku którego powstał wszechświat, co macie na myśli? Jak wyobrażacie sobie ten moment? I w którym miejscu? Okazuje...

  Polecamy

  Zobacz również

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here